Aktualności

  • 27-04-2017

XVIII Mityng Chrobrego i Ottona III

Zarząd Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Uczniak" w imieniu organizatorów i współorganizatorów zaprasza sympatyków lekkiej atletyki na XVIII Mityng im. Bolesława Chrobrego i Ottona III, który odbędzie się 13 maja 2017 r., o godz. 10.40, na Stadionie Miejskim przy ulicy Sobieskiego 68 w Szprotawie.
Już po raz osiemnasty na mityngu lekkoatletycznym w Szprotawie spotkają się młodzi sportowcy reprezentujący kilka województw. W historii turnieju startowało wielu zawodników, którzy później osiągali sukcesy na arenie międzynarodowej, m.in. Maciej Lepiato – dwukrotny Mistrz Olimpijski w skoku wzwyż zawodników niepełnosprawnych czy Konrad Bukowiecki – najlepszy kulomiot w Europie, kandydat do tytułu Mistrza Świata w Londynie w 2017 r.
Wśród najlepszych startowało także wielu zawodników „Uczniaka”, którzy z sukcesem reprezentowali Polskę na imprezach międzynarodowych – Kamil Grzegorczyk, Wojciech Praczyk, Aleksandra  Mickiewicz, Mateusz Kwaśniewski, Patryk Zygmunt, Michał Jarmołowicz i Oskar Stachnik.
Mityng im. Bolesława Chrobrego i Ottona III zgłoszony jest do Ogólnopolskiego Kalendarza Imprez lekkoatletycznych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją