Aktualności

  • 07-02-2020

Pozyskaj grant na działania ekologiczne

Chcesz żeby wokół Ciebie było zielono i bardziej ekologicznie. Wierzysz w to, że od nas zależy jak będzie wyglądał świat za 10, 20 czy więcej lat. Marzysz o zmianie swojego najbliższego otoczenia. Koniecznie zgłoś swój pomysł w ogólnopolskim konkursie grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” Fundancji SANTANDER.
W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Fundacji, 68 najlepszych projektów może liczyć na dofinansowanie o łącznej wartości 500 tysięcy złotych. Wnioski przyjmowane są od 27 stycznia do 2 marca 2020 r., poprzez aplikację internetową
 
Nie masz jeszcze koncepcji? Skorzystaj z podpowiedzi Fundacji:
- znajdź niewielki kawałek ziemi i zaprojektuj w nim park kieszonkowy lub ogród deszczowy,
- stwórz mini-teren rekreacyjny z elementami wyposażenia naturalnego lub ogród sensoryczny,
- na budynku obok Ciebie ktoś wymalował mało eleganckie pseudo-graffitti?  Zaprojektuj roślinny mural !
- przystanek autobusowy w Twojej miejscowości pamięta dawne czasy? Zasłoń go roślinami!
 
Jury doceni szczególnie inicjatywy angażujące dużą grupę mieszkańców, którym zależy na wprowadzeniu ekologicznych zmian i chcą poświęcić swój czas na wspólne działania.
Autorami wniosków mogą być organizacje, które posiadają zdolność prawną i działają w lokalnym środowisku. Należą do nich m.in.: szkoły, fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, muzea, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego czy nawet jednostki ochotniczej straży pożarnej.
Pomysł może zgłosić każdy! Musi tylko namówić jedną z wyżej wymienionej instytucji do współpracy i złożenia takiego wniosku.
 
Jedna organizacja może złożyć tylko jeden wniosek.Wnioski złożone przez osoby indywidualne oraz podmioty komercyjne nie będą rozpatrywane.
 
Wszelkie szczegóły o konkursie na stronie Fundacji Santander, w tym Regulamin konkursu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją