Aktualności

  • 26-03-2018

Koniec unijnej inwestycji już za kilka miesięcy

Już za kilka miesięcy w zabytkowym, zrewitalizowanym budynku po dawnym klasztorze Magdalenek zostanie utworzone centrum społeczno-kulturalne. Z pomieszczeń biurowych i sal konferencyjnych będą mogli korzystać mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe działające społecznie na rzecz szprotawian.
Wykonawca nie zwalnia z tempa prac pomimo, że inwestycja prowadzona jest pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.
Zakończył już prace konserwatorskie. Na poddaszu wykonał klimatyzację i jednokrotnie pomalował ściany. Obecnie montuje drzwi.
Na I i II piętrze kładzie tynki renowacyjne i gładzie szpachlowe na ścianach, aby już na początku kwietnia przystąpić do prac malarskich.
Na parterze zaś odrestaurował sztukaterię oraz przygotował ściany pod malowanie.
W dalszej kolejności przystąpi do położenia płytek ściennych i podłogowych. Na zewnątrz zbija tynki na elewacji od strony południowo-wschodniej. Wkrótce przystąpi do prac związanych z wykonaniem konstrukcji dachowej dobudówki.
 
Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. Termin ich zakończenia przypada na dzień 31.07.2018 r. Budynek po przebudowie będzie spełniał jednocześnie kilka funkcji, tj. społeczne, kulturalne, turystyczne, gospodarcze, rekreacyjne i edukacyjne. Na parterze znajdzie się punkt informacji turystycznej i lokalnej przedsiębiorczości oraz kawiarnia. Na pierwszym piętrze zostanie utworzony klub „Senior+”. Drugie piętro będzie zostanie przeznaczone na izbę historii. Natomiast na poddaszu, swoją działalność będą mogły prowadzić lokalne organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców Szprotawy. W obiekcie będzie można korzystać również z sal konferencyjnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Koniec unijnej inwestycji już za kilka miesięcy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją