Aktualności

  • 27-04-2018

Magdalenki - rok prac rewitalizacyjnych za nami

7 kwietnia 2018 r. minął rok, od kiedy trwają prace budowlano-montażowe przy przebudowie budynku po dawnym klasztorze Magdalenek. Proces rewitalizacji budynku powoli dobiega końca. Niebawem powstanie w nim Centrum Aktywności Społecznej.
 
Prace przy przebudowie zabytkowego obiektu, położonego w centrum śródmieścia przebiegają bardzo sprawnie. Na parterze budynku położono płytki ścienne. Na pierwszej kondygnacji budynku wykonano tynki renowacyjne i gładzie szpachlowe. Na drugiej kondygnacji zamontowano lampy oświetleniowe. Obecnie w toaletach kładzione są płytki ścienne. W dalszej kolejności na tych piętrach położone zostaną panele podłogowe, pomalowane ściany i zamontowane drzwi. Na całym poddaszu w poszczególnych biurach i sali konferencyjnej położono już panele podłogowe. Zamontowano lampy oświetleniowe oraz drzwi. Prace na poddaszu zakończą się lada moment. Zbito całkowicie tynki na wszystkich ścianach, poza stroną północną. Na dobudówce wykonano konstrukcję dachową. Aktualnie trwają tam parce związane z położeniem instalacji sanitarnej i elektrycznej. W ramach dalszego etapu prac wykonywana będzie elewacja, winda i zagospodarowanie placu przed budynkiem.
Inwestycja jest jednym z podstawowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych realizowanym w oparciu o Gminny Program Rewitalizacji przy wsparciu ze środków Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, poddziałania 9.2.1 „Rozwój obszarów zmarginalizowanych – projekty realizowane poza formułą ZIT”.
Warto wspomnieć!
W budynku powstanie Centrum Aktywności Społecznej, które będzie miejscem aktywizacji międzypokoleniowej, przyczyniającym się do poprawy jakości życia mieszkańców obszaru rewitalizacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Magdalenki - rok prac rewitalizacyjnych za nami

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją