Aktualności

  • 07-06-2018

Historyczne Magdalenki odzyskują świetność

Już po wakacjach budynek po dawnym klasztorze Magdalenek będzie miejscem przyjaznym dla mieszkańców Szprotawy i turystów. Pozostawiony w śródmieściu Szprotawy pustostan odzyskuje swoją świetność, a to wszystko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. 
Do zakończenia robót budowalno-montażowych pozostało niewiele czasu. Poddasze budynku jest już zakończone. Panele podłogowe we wszystkich salach oraz płytki łazienkowe zostały położone. Drzwi są zamontowane. Ściany na drugim piętrze zostały pomalowane. W dalszej kolejności wykonawca przystąpi do malowania pierwszego piętra oraz położenia posadzki na parterze. Obecnie prace skupiają się głównie na zewnątrz budynku. Ściana południowo-wschodnia została zagruntowana. Trwają uzupełnienia gzymsów.
W dobudówce położono instalacje sanitarne i elektryczne. Następny etap prac będzie polegał na położeniu płytek podłogowych. W ramach zagospodarowania terenu przygotowywany jest plac pod fontannę i miejsca parkingowe.  
Budynek po przebudowie będzie spełniał jednocześnie kilka funkcji. Parter przeznaczony będzie na kawiarnię oraz punkt informacji turystycznej i promocji lokalnej przedsiębiorczości. Na pierwszym piętrze utworzony zostanie Klub Senior+. Drugie piętro to Izba Historii. Natomiast całe poddasze będzie do dyspozycji dla organizacji pozarządowych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Historyczne Magdalenki odzyskują świetność

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją