Aktualności

  • 21-10-2020

Trwa budowa alejki spacerowej w paleoparku

Tereny zielone przy ulicy Niepodległości w Szprotawie nabierają kształtów i kolorów. Na dobre zagościły tam prehistoryczne gady, pojawiła się również wiata wypoczynkowa. Teraz czas na alejkę, którą swobodnie będzie można spacerować i podziwiać nową aranżację parku.
 
 
Alejka, która będzie biegła środkiem terenu, ułożona zostanie z ozdobnej, barwnej kostki brukowej. Dodatkowo zainstalowane zostaną lampy oświetleniowe. To jednak nie koniec atrakcji dla młodych odkrywców i wielbicieli przygód.
W ramach projektu będą odbywały się wspólne zajęcia, warsztaty czy wycieczki edukacyjne, podczas których dzieci ze Szprotawy i Sprembergu będą miały okazję poznawać tajniki przyrody, a przy tym podszlifować język sąsiada. W Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie już wkrótce ruszą zajęcia w wyremontowanej i w pełni wyposażonej sali przyrodniczo-ekologicznej.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w ten niezwykły projekt, którego początki sięgają inicjatywy lokalnych działaczy w ramach budżetu obywatelskiego.
 
Na przedsięwzięcie gmina pozyskała aż 142 tysiące euro dofinansowania z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020. Realizacja projektu, w którym udział weźmie około 400 dzieci i zaangażuje się około 12 instytucji, stowarzyszeń i szkół z terenu Gminy Szprotawa i Sprembergu, potrwa do 30 czerwca 2022 roku.
 
A niedługo w parku następne niespodzianki, ale o tym wkrótce!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją