Aktualności

  • 29-07-2021

Utrudnienia w ruchu kołowym w Szprotawie!

Rozpoczyna się długo wyczekiwana inwestycja rozbudowy ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej. Znikną dziury, wyboje i nierówności. Jednak zanim to nastąpi czekają nas utrudnienia polegające na  wyłączeniu tych ulic z ruchu kołowego, w związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu. Zmiany już od 2 sierpnia br.
Modernizacja szprotawskich ulic to pierwszy etap wielomilionowej inwestycji, część ogromnego projektu, na który pozyskaliśmy dotacje i dzięki któremu nie tylko wyremontujemy, ale znacząco poprawimy bezpieczeństwo ruchu kołowego w Szprotawie, a następnie w Wiechlicach – podkreśla Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. Warto poczekać na efekt końcowy, dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość ze strony wszystkich użytkowników dróg, ponieważ niestety realizując to zadanie musimy wyłączyć z ruchu drogowego ulice w centrum naszego miasta, co wiąże się z wieloma niedogodnościami - dodaje burmistrz.
 
Tymczasowa organizacja ruchu, zatwierdzona przez Starostę Żagańskiego, wprowadzona zostanie 2 sierpnia br.
Zamkniętą ulicę Bronka Kozaka i część ulicy Basztowej będzie można objechać ulicami: Kochanowskiego, Bolesława Prusa, Mikołaja Kopernika, Juliusza Słowackiego (schemat objazdu do pobrania). Za niedogodności przepraszamy.
 
Na realizację inwestycji „Rozbudowy drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie” gmina pozyskała wsparcie z Państwowego Funduszu Celowego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją