Aktualności

  • 08-10-2021

Obradowała rada budowy

29 września br., w ratuszu odbyły się narady koordynacyjne związane z projektem pn.  „Rozbudowa drogi gminnej  Nr 103573F w Szprotawie”.
 
Podczas spotkania dotyczącego realizacji I etapu inwestycji, obejmującego rozbudowę ulicy B. Kozaka i części Basztowej w Szprotawie, przedstawiciel Wykonawcy, tj. Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa poinformował, że 30 sierpnia br. złożona została do Starostwa Powiatowego w Żaganiu dokumentacja potrzebna do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Poinformował również, że ze względu na długi termin oczekiwania na zezwolenie, istnieje konieczność wydłużenia terminu wykonania dokumentacji projektowej z września do listopada 2021 r.
 
Obecnie przy ul. B. Kozaka trwają roboty, na które Wykonawca posiada pozwolenie. Są to prace archeologiczne oraz przygotowania do rozpoczęcia robót przy budowie sieci kanalizacji deszczowej.
 
Przedstawiciele wykonawcy II etapu inwestycji - Przedsiębiorstwa Drogowego BUD-DRÓG Sp. z o.o. -  przedstawili koncepcje projektowe rozbudowy skrzyżowania ulic: Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia i I Armii oraz skrzyżowania ulic: Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kościuszki i Młynarskiej w Szprotawie. Projekty zostały wstępnie zaakceptowane przez Inżyniera Kontraktu. Uzgodniono również rozwiązania projektowe dotyczące włączenia stacji paliw Orlen do skrzyżowania.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją