Aktualności

  • 06-05-2022

Ostatnie szlify przed wylaniem asfaltu

Gruntowna metamorfoza przebudowywanych ulic Bronka Kozaka i części Basztowej dobiega końca. Już wkrótce na ich nawierzchni pojawi się asfalt. Solidność i jakość dotychczas wykonanych prac oceniali szprotawscy samorządowcy.  
 
Burmistrz Mirosław Gąsik wraz z radnymi RM Januszem Bilińskim oraz Romanem Pakułą wizytowali część terenu budowy największej w historii Szprotawy kompleksowej inwestycji drogowej, na którą uzyskaliśmy rekordowe dofinansowane w wysokości 21 milionów zł z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
- Już wkrótce mieszkańcy będą mogli zobaczyć pierwsze efekty prowadzonych robót budowlanych przy gruntownej przebudowie głównych arterii komunikacyjnych Szprotawy i Wiechlic – mówi burmistrz. – Nawierzchnie ulic Bronka Kozaka oraz części Basztowej przygotowane zostały do ułożenia tam asfaltu. Zamontowane zostały już krawężniki i obrzeża, wykona została również podbudowa na ciągach pieszych i rowerowych. Wraz z zakończeniem prac oprócz wygodnej i bezpiecznej drogi, będziemy mogli cieszyć się z nowej ścieżki rowerowej, chodników oraz miejsc parkingowych. Całość inwestycji wpłynie na poprawę płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.
 
Rozpoczynając realizację tego kolosalnego przedsięwzięcia, wierzyłem, że dobry klimat inwestycyjny przyciągnie do nas inwestorów. Nie pomyliłem się! Zapraszani przemysłowcy są pod wrażeniem skali prowadzonych u nas inwestycji, zwłaszcza tych w infrastrukturę drogową. Szprotawa odbierana jest w końcu jako wiarygodny i rzetelny partner, a to przekłada się na sprzedane już działki, na których powstaną nowe zakłady i nowe, atrakcyjne miejsca pracy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją