Aktualności

  • 23-10-2020

Do biegu, gotowi, start! Czyli kolejna inwestycja sportowa zakończona

20 października br. uroczyście otwarto zupełnie nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie. W jaki sposób można korzystać z bezpiecznego i nowoczesnego obiektu pokazali młodzi miłośnicy sportu, zapraszając do wspólnych rozgrywek szprotawskich samorządowców.
 
W ramach zadania zdemontowano stary sprzęt i wyposażenie boiska. W  dalszej kolejności na istniejącej podbudowie asfaltowej ułożone zostało boisko do gier zespołowych z nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 69 m x 35 m. Wykonane zostały piłkochwyty, zamontowano wyposażenie kortu, skoczni w dal, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Dodatkowo zamontowane zostały ławki, a teren całego obiektu oświetlono.
 
- Dla poprawy estetyki otoczenia zmodernizowano także chodnik znajdujący się na terenie szkoły – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Ścieżka łącząca budynek z boczną bramką wejściową ułożona była z popękanych i rozpadających się płyt chodnikowych. Wystające i nierówne elementy nie gwarantowały  bezpieczeństwa poruszania się. Stąd moja decyzja o zastąpieniu uszkodzonej nawierzchni nową kostką brukową. Na kompleksowo odnowionym obiekcie dzieci i młodzież szkolna mogą teraz rozwijać i szlifować umiejętności sportowe. Stawiam na aktywność fizyczną i mam nadzieję, że obiekt będzie intensywnie wykorzystywany i przyczyni się do osiągania jeszcze większych sukcesów sportowych. A prawdziwych talentów naprawdę nam nie brakuje. Przyznaję, mój strzał do bramki został fenomenalnie obroniony przez młodego bramkarza. Niech młodzi rozwijają skrzydła i stają się chlubą naszej gminy!
 
Inwestycja, współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Sportowej Polski - programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019” oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, realizowana była przez firmę Greensport Anna Straszewska z Międzybrodzia Bialskiego, dla której podwykonawcą był PHU Dubiel ze Szprotawy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Do biegu, gotowi, start!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją