Aktualności

  • 27-09-2022

ULICA CHODKIEWICZA PRZEJEZDNA. UWAGA! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

1 września br., w godzinach popołudniowych otwarta została ulica Chodkiewicza w Szprotawie. Generalnie zmodernizowana droga posiada nową organizację ruchu. Zmotoryzowanych i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki pionowe i poziome.
 
- Utrudnienia w ruchu drogowym, których doświadczaliśmy podczas robót budowlanych odchodzą już do lamusa – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. – Możemy cieszyć się już z atrakcyjnej infrastruktury drogowej obejmującej nowy chodnik, ścieżkę rowerową, odpowiednio oświetlone przejścia dla pieszych, czy specjalnie wydzielone i oznaczone miejsca postojowe. Wybudowana została również nowa zatoka autobusowa z peronem, spełniająca obowiązujące przepisy prawne.
 
Chodkiewicza jest teraz drogą dwukierunkową. Dlatego uczulam Państwa na zachowanie szczególnej ostrożności i zawracanie uwagi na znaki drogowe. Dodatkowo, na ulicy Kopernika, przed skrzyżowaniem z Chodkiewicza zamontowane zostały progi zwalniające, chroniące nowe przejście dla pieszych i rowerzystów, które komunikuje miasto z ogrodami działkowymi. 

Proszę o ostrożność i życzę miłego użytkowania.
 
Zdjęcie dzięki uprzejmości fb.com/Szprotawa.wczoraj.i.dzis

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją