Aktualności

  • 27-09-2022

OSP SIECIEBORZYCE Z NOWYM WOZEM

26 września br. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Siecieborzycach otrzymała nowy wóz ratowniczo- gaśniczy, który zakupiony został w ramach 15-milionowego partnerskiego projektu z unijnym dofinansowaniem. Dodatkowym jego wyposażeniem jest nowoczesny system gaszenia pianą sprężoną CAFS.
 
- Nowy wóz strażacki jest częścią olbrzymiego przedsięwzięcia w zakresie wsparcia służb ratownictwa technicznego i przeciwpożarowego na terenie lubuskich gmin – przypomina burmistrz Mirosław Gąsik. - Dzięki udziałowi w projekcie nasze gminne jednostki OSP dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem, który skutecznie walczy z następstwami katastrof czy klęsk żywiołowych.
 
Do chwili obecnej w całej gminie zamontowany został już Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności. Zakupione zostały również drony z kamerami termowizyjnymi, pompy wodne zanurzeniowe do osuszania, zapory przeciwpowodziowe, agregaty prądotwórcze trójfazowe, pilarki ratownicze oraz motopompy do wody szlamowej. 
 
O nowe wozy bojowe wzbogaciły się już jednostki w Długiem, Borowinie i Siecieborzycach. Nowa lekka flota strażacka pojawi się również w Dzikowicach oraz Witkowie.
 
Całkowita wartość projektu dla naszej gminy wynosi 3.248.465,54 zł brutto. Unijne dofinasowanie to kwota 2.761.195,71 zł. Wkład własny - 487.269,83 zł.
 
Z kolei system CAFS, który opiewa na kwotę 99,3 tys. zł, dofinansowany został w kwocie 49 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
 
Za zaangażowanie w projekt szczególnie gorąco dziękuję radnym, zespołowi pracowników z ratusza oraz wszystkim druhnom i druhom z OSP.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją