Aktualności

  • 30-06-2022

Szkoła w Długiem z nową stroną internetową

Szkoła Podstawowa w Długiem wystartowała z nową stroną internetową. Nowoczesna, atrakcyjna szata graficzna, czytelność i wyjątkowa funkcjonalność całego serwisu to atuty odświeżonej witryny. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu Dostępnej Szkoły, wspófinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Nowa strona dostosowana została do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z wymogami międzynarodowego standardu WCAG 2.1, którego istotą jest zniesienie barier w korzystaniu z informacji. Portal zawiera, więc takie rozwiązania techniczne, które pozwalają użytkownikom np. widzieć co jest na zdjęciu, choć są niewidomi; powiększać sobie widok stron lub zmieniać jej kolory, żeby móc lepiej widzieć treści; czy zmieniać ustawienia przeglądarki, aby treść była bardziej czytelna.
 
Z myślą o użytkownikach nadano nowe funkcjonalności, które umożliwiają intuicyjne poruszanie się po stronie i łatwe docieranie do poszukiwanych treści i informacji.
Strona zyskała charakter responsywny, dostosowany do potrzeb użytkowników laptopów, tabletów i smartfonów. Pozwala to na korzystanie z witryny w dowolnym miejscu i czasie.
 
Zachęcamy do odwiedzania nowej strony www.sudlugie.pl.  Mamy nadzieję, że witryna spotka się z pozytywnym odbiorem, spełni Państwa oczekiwania i pozwoli na jeszcze sprawniejszą komunikację całej szkolnej i lokalnej społeczności.
 
Wkrótce nowej odsłony doczeka się również portal szprotawskiej Jedynki.
 
Gmina Szprotawa otrzymała grant w projekcie „Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” realizowanym przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan i Politechniką Gdańską.
Wysokość grantu to 1.605.860,59 zł. Są to środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Dodatkowo Gmina Szprotawa przeznaczyła na ten cel 285.860,59 zł ze środków własnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją