Aktualności

  • 10-11-2022

STRONA INTERNETOWA JEDYNKI W NOWEJ ODSŁONIE

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie może już pochwalić się nową stroną internetową. Spójna, atrakcyjna i nowoczesna szata graficzna to niewątpliwe atuty odświeżonej witryny. Nowy serwis powstał dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach projektu Dostępna Szkoła.
 
Nowoczesny design, funkcjonalność oraz intuicyjne poruszanie się to nie jedyne zalety nowej strony. Serwis przede wszystkim dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z wymogami międzynarodowego standardu WCAG 2.1, którego istotą jest zniesienie barier w korzystaniu z informacji. Portal zawiera rozwiązania techniczne, które pozwalają użytkownikom np. widzieć co jest na zdjęciu, choć są niewidomi; powiększać sobie widok stron lub zmieniać jej kolory, żeby móc lepiej widzieć treści; czy zmieniać ustawienia przeglądarki, aby treść była bardziej czytelna.
 
Dodatkowo, strona dostosowana została do potrzeb użytkowników laptopów, tabletów i smartfonów, co pozwala na korzystanie z niej w dowolnym miejscu i czasie.
 
Zachęcamy do odwiedzania nowego serwisu pod adresem http://sp1szprotawa.pl/ Mamy nadzieję, że witryna spotka się z pozytywnym odbiorem, spełni Państwa oczekiwania i pozwoli na jeszcze sprawniejszą komunikację.
 
Gmina Szprotawa otrzymała grant w projekcie „Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” realizowanym przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan i Politechniką Gdańską.
Wysokość grantu to 1.320.000,00 zł. Są to środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Dodatkowo Gmina Szprotawa przeznaczyła na ten cel 385.738,40 zł ze środków własnych.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją