Aktualności

  • 05-10-2022

Umowa na realizacje projektu podpisana

22.09.2022 r. podpisana została umowa z Wykonawcą – Villa Cotonina Sp. z o.o. – na świadczenie usługi hotelowej i gastronomicznej, w ramach której zapewniony zostanie 3 dniowy pobyt wraz z wyżywieniem dla uczestników wyjazdu studyjnego, organizowanego w ramach projektu pn. „Dobre praktyki PROW – wyjazd studyjny dla liderów wiejskich” w hotelu Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort w Świeradowie-Zdroju.
 
Transport dla uczestników został zapewniony przez lokalnego Wykonawcę, firmę „Anmar” Mariusz Stacewicz, Przewóz osób wynajem busów, z którym umowę podpisano w dniu 23.09.2022 r.  
 
Projekt polega na organizacji wyjazdu studyjnego do Województwa Dolnośląskiego dla grupy 32 osób, w skład której wchodzić będą sołtysi z Gminy Szprotawa, osoby aktywnie działające na rzecz obszarów wiejskich – liderzy wiejscy, a także przedstawiciele jst.
 
Podczas wyjazdu, który odbędzie się w dniach 20.10.2022 r. – 22.10.2022 r., uczestnicy będą mieli okazję przeprowadzić wizytację inwestycji dofinansowanych ze środków PROW dokonanych na terenie województwa dolnośląskiego oraz spotkać się z przedstawicielami podmiotów, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju lokalnego na tym obszarze. Uczestnicy odwiedzą m.in. Gminę Leśna, w której zrealizowana została inwestycja pn. „Wiata za murem – wiejskie, piknikowe miejsce spotkań w sołectwie Kościelniki Górne”, Gminę Lubań, która w 2020 r. uzyskała dofinansowanie na realizację inwestycji pn. „Większy komfort życia – budowa placu fitness w Radogoszczy” czy Gminę Mirsk, w której znajduje się Stara Kuźnia. Właścicielka obiektu, w ramach dofinansowania z PROW 2007 – 2014, zaadaptowała pomieszczenie zabytkowej kuźni na pracownię, w której organizuje warsztaty i tworzy własne prace.  
 
Celem operacji jest wymiana wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich, zwiększenie intensywności współpracy i integracji oraz poznanie dobrych praktyk wypracowanych przez partnerów projektu szczególnie w temacie rozwoju wsi oraz rozwoju lokalnej społeczności.    

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją