Aktualności

  • 27-10-2022

BUDUJEMY ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ VELO SPROTAVIA

Już wkrótce ruszamy z budową 16-kilometrowej trasy rowerowej relacji Szprotawa-Kartowice-Witków-Siecieborzyce–Stypułów. Burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na realizację prac projektowych i robót budowlanych z firmą Tandem Sp. z o.o. z Żagania.
 
- To historyczne w naszej gminie i niezwykle ambitne przedsięwzięcie zrealizowane zostanie dzięki 7-milionowemu, unijnemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. – W czerwcu br. podpisałem umowę z członkiem Zarządu Województwa Lubuskiego Marcinem Jabłońskim na dofinansowanie projektu. Idąc za ciosem, wyłoniliśmy już wykonawcę, którym została spółka Tandem z Żagania. Tym samym przystępujemy do opracowania dokumentacji projektowej, na podstawie której wybudowana zostanie ścieżka o nazwie Velo Sprotavia.
 
Trasa ta w większości przebiegnie śladem dawnej kolei szprotawskiej. Swój bieg rozpocznie na Dworcu Rowerowym w Szprotawie, który będzie zlokalizowany przy postoju TAXI. Dalej będzie wiodła na północne rubieże miasta. Przejdzie przez wsie: Kartowice, Witków i Siecieborzyce. W Stypułowie zostanie wpięta do już istniejącej ścieżki prowadzącej do Kożuchowa, Nowej Soli itd. Na trasie ścieżki zaplanowano także miejsca odpoczynku rowerzystów.
 
Przedsięwzięcie, które z pewnością jest spełnieniem marzeń nie tylko miłośników turystyki rowerowej, to efekt wzorowej współpracy pomiędzy lubuskimi samorządami. Dlatego, w tym miejscu z całego serca dziękuję kierownictwu Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, kierownictwu Starostwa Powiatowego w Żaganiu, naszym szprotawskim radnym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój infrastruktury rowerowej w Szprotawie i okolicach.
 
Velo Sprotavia to śmiały projekt i ogromny krok w kierunku budowania ekologicznej, zdrowej i przyjaznej gminy!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: VELO SPROTAVIA – 16 KM TRASA ROWEROWA JUŻ WKRÓTCE

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją