Aktualności

  • 05-04-2023

PRACE NAD VELO SPROTAVIA TRWAJĄ

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej budowy 16-kilometrowej trasy rowerowej relacji Szprotawa - Stypułów. Wyczekiwana przez miłośników jednośladów inwestycja powstanie dzięki 7-milionowemu, unijnemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. 
 
Zadanie realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj. W pierwszym kwartale br. pozyskano mapy do celów projektowych oraz przygotowano i zatwierdzono koncepcję budowy. Prowadzone są również działania w kierunku przygotowania dokumentacji technicznej. W ramach prac przygotowawczych wyznaczono geodezyjnie bieg ścieżki oraz dokonano wycinki drzew.

Przypomnijmy, że trasa ta w większości przebiegnie śladem dawnej kolei szprotawskiej. Swój bieg rozpocznie na Dworcu Rowerowym w Szprotawie, który będzie zlokalizowany przy postoju TAXI. Dalej będzie wiodła przez Kartowice, Witków i Siecieborzyce. W Stypułowie zostanie wpięta do istniejącej już ścieżki prowadzącej do Kożuchowa, Nowej Soli itd. Na trasie ścieżki zaplanowano także miejsca odpoczynku rowerzystów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją