Aktualności

  • 25-07-2023

CORAZ BLIŻEJ OTWARCIA VELO SPROTAVIA

Już wkrótce miłośnicy wycieczek rowerowych będą mogli przemierzyć trasę Szprotawa – Stypułów nową ścieżką rowerową, która będzie wiodła przez atrakcyjne przyrodniczo i historycznie tereny. Aż 16- kilometrowy odcinek, w Stypułowie połączy się ze znaną i lubianą trasą „Kolej Na Rower” wokół Nowej Soli i dalej będzie można wyruszyć na Zieloną Górę.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć obrazujących postęp prac przy budowie ścieżki Velo Sprotavia.
 
Jak podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik malownicza trasa tylko w nielicznych odcinkach będzie biegła  przy ciągach komunikacyjnych, po których odbywa się ruch samochodowy. Jazda rowerem będzie, więc  cechowała się z jednej strony walorami historycznymi -  po drodze będzie można zobaczyć np. pałac w Siecieborzycach czy unikalną wieżę rycerską w Witkowie. Po drugie będzie można obcować z naturą i wdychać świeże powietrze.
 
Przypomnijmy, że ścieżka swój bieg rozpocznie spod Dworca Rowerowego, który powstanie w centrum Szprotawy, koło postoju TAXI. Dalej będzie wiodła przez Kartowice, Witków i Siecieborzyce. W każdej z tych miejscowości powstaną MORy czyli miejsca odpoczynku rowerzystów.
 
W chwili obecnej na wytyczonej trasie kładziona jest podbudowa, która już wkrótce pokryta zostanie nawierzchnią właściwą. Roboty budowlane w tym zakresie rozpoczęły się także na ulicy Przejazdowej w Szprotawie.
 
Inwestycja za ponad 8,5 mln zł wsparta została unijnym dofinansowanie w kwocie 6,8 mln zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: CORAZ BLIŻEJ OTWARCIA VELO SPROTAVIA

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją