Aktualności

  • 07-06-2023

PODPISANA PROMESA NA BUDOWĘ SALI SPORTOWEJ W LESZNIE GÓRNYM!

Wkrótce ruszamy z generalnym remontem kolejnej placówki oświatowej. 2 czerwca br. Szprotawa otrzymała promesę, wystawioną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na kwotę 4.871.878,00 zł. Środki przyznane z Rządowego Funduszu Polski Ład przeznaczone zostaną na termomodernizację budynku, budowę sali sportowej oraz adaptację pomieszczeń na oddział przedszkolny.
 
- Wielozakresowe przedsięwzięcie oszacowane zostało na kwotę blisko 5 mln zł, co oznacza, że wkład gminy wyniesie niecałe 100 tys. zł – o projekcie mówi burmistrz Mirosław Gasik. – To kolejne dofinansowanie, dzięki któremu zmieniamy obraz szprotawskiej wsi. Wspomnę, że Leszno Górne otrzymało również prawie pół miliona złotych wsparcia na termomodernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Zatem, roboty budowlane na obu obiektach prowadzone będą niemal równolegle. Przed nami, więc wytężona praca, ale jej efekty będą spełnieniem blisko 30- letnich marzeń mieszkańców tej miejscowości.
 
Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację obu przedsięwzięć. Szczególne wyrazy uznania za nieustanne zabieganie o te inwestycje należą się Sołtysowi Leszna Górnego Panu Markowi Łukaszce oraz Radnej RM Pani Halinie Sawa.  Dziękuję również moim współpracownikom, bo wspólnie wykonujemy naprawdę ciężką i potrzebną pracę, by w naszej gminie z dnia na dzień żyło się coraz lepiej.  
 
Publikujemy aktualne zdjęcia starej i zaniedbanej elewacji budynku z odpadającymi w wielu miejscach kawałkami tynku, po to by już wkrótce móc ocenić efekty prac.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją