Aktualności

  • 17-11-2023

TRWA MODERNIZACJA SZKOŁY I BUDOWA SALI SPORTOWEJ W LESZNIE GÓRNYM

Zakończony i odebrany został I etap 5-milionowej inwestycji realizowanej w Lesznie Górnym. Dzięki sprawnie przebiegającym pracom, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem rzeczowo-finansowym, uczniowie oraz mieszkańcy już niedługo będą mogli cieszyć się z nowej sali sportowej oraz wyremontowanej szkoły.
 
Całość przedsięwzięcia realizowana jest przez dwóch wykonawców. Budową sali sportowej oraz adaptacją pomieszczeń na szatnię zajmuje się Firma Wielobranżowa „RADOCEH” R. Chudziak ze Śliwnika. Z kolei prace termomodernizacyjne w budynku szkolnym oraz adaptację pomieszczenia na oddział przedszkolny prowadzi firma Usługi Remontowo-budowlane Paweł Ostaszewski ze Szprotawy.
 
W ramach prac projektowych sporządzono już dokumentację projektową i uzyskano pozwolenie na budowę. Rozpoczęto również roboty budowlane.
 
W zakresie termomodernizacji budynku szkoły wykonane zostały prace rozbiórkowe, zamontowano  stolarkę okienną i drzwiową, wykonano izolacje i docieplenie ścian przyziemia. Wykonano roboty elewacyjne, położono dach płaski oraz ocieplenie stropodachu. Wymieniona została instalacja c.o. wraz systemem sterowania radiowego. Położono nową instalację wody zimnej i ciepłej. Zamontowane zostały również pompy ciepła C.O. i C.W.U., wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i klimatyzacją, rozdzielnica kotłowni, przewody i osprzęt. Położono instalację oświetleniową, instalację uziemiającą, instalację fotowoltaiczną oraz system zarządzania energią.
 
W zakresie adaptacji pomieszczeń na oddział przedszkolny wykonano już roboty murowe, położono tynki zewnętrzne i posadzkę, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zamontowano sufity podwieszane i ścianki giszetowe, dach płaski, wymieniono instalację. Ściany zostały pomalowane.
 
Projekt pn.  „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wraz z budową sali sportowej i adaptacją pomieszczeń na oddział przedszkolny” współfinansowana jest  z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją