Aktualności

  • 18-02-2025

Dostępny samorząd 2.0 w Gminie Szprotawa

Gmina Szprotawa przystąpiła do projektu grantowego, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach którego Ministerstwo wybrało 80 jednostek samorządu terytorialnego z Województwa Lubuskiego do udziału w przedsięwzięciu.
 
 
Celem projektu jest poprawa dostępności usług publicznych świadczonych przez JST oraz obiektów lub przestrzeni pozostających do dyspozycji JST dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Uczestnictwo w projekcie zakłada uzyskanie wsparcia szkoleniowo - doradczego dla kadry urzędu w zakresie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, a także wdrożenie Standardów Dostępności. Dzięki współpracy z ekspertami z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wypracowane zostaną aktualizacje dokumentów i planu działania o znaczeniu strategicznym dla realizacji standardów dostępności.

Gmina uzyska także grant  w wysokości maksymalnie 300 000,00 zł na realizację zadania inwestycyjnego, które przyczyni się do usunięcia kolejnej bariery architektonicznej występującej w naszym ratuszu. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją