Aktualności

  • 16-12-2016

IV posiedzenie Rady Gospodarczej

15 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Gospodarczej Gminy Szprotawa.
Omówiono wdrażanie zadań, które ustalone zostały do realizacji podczas  październikowego posiedzenia.
                Dyrektor ZSZ w Szprotawie, Andrzej Skawiński zaprezentował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów szkoły, a przedstawiającej oczekiwania absolwentów względem pierwszego pracodawcy. Jej wnioski dostępne są do pobrania.
                17 i 30 listopada w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żaganiu odbyło się szkolenie dla pedagogów szkolnych zajmujących się doradztwem zawodowym w klasach gimnazjalnych. Szkolenie poprowadzone zostało przez doświadczonego doradcę zawodowego, który wzbogacał kompetencje pedagogów o wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego z wykorzystaniem testów predyspozycji zawodowych.
                Uczniowie III klas gimnazjalnych zaproszeni zostali do udziału w konkursie pn. „Szprotawskie firmy w kadrze”. Jego przedmiotem jest nakręcenie spotu reklamowego szprotawskiej firmy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju przyszłego roku. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Szprotawie, we współpracy z Radą Gospodarczą.
                Omawiano zorganizowanie- bezpośrednio po feriach- targów poświęconych edukacji i pracy, w których uczestniczyliby uczniowie gimnazjum i szkół średnich oraz osoby poszukujące pracy. Swoje stoiska zaprezentowaliby lokalni przedsiębiorcy, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, doradcy zawodowi oraz szkoły zawodowe. Szczegóły dotyczące planowanego wydarzenia omówione zostaną na kolejnym spotkaniu Rady, które odbędzie się w połowie stycznia przyszłego roku.
Kończąc spotkanie, Burmistrz podziękował Radzie za wsparcie oraz zaangażowanie i całoroczną pracę na rzecz pobudzenia aktywności gospodarczej w Gminie Szprotawa.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją