Kalendarium

9 grudnia 1476: Książę Jan staje z wojskami przed bramami Szprotawy

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Aktualności

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Celowego
w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
 

Koncepcja budowy ronda i skrzyżowania gotowa!

Dobiegły końca prace projektowe rozbudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia, I Armii oraz rozbudowy ronda przy zbiegu ulic Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Młynarskiej. Za realizację zadania odpowiada Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. z Podbrzezia Dolnego.
czytaj dalej

Obradowała rada budowy

29 września br., w ratuszu odbyły się narady koordynacyjne związane z projektem pn.  „Rozbudowa drogi gminnej  Nr 103573F w Szprotawie”.
czytaj dalej

Kozaka i Basztowa już placem budowy

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej. To część wielkiej historycznej inwestycji, mającej na celu nowoczesną przebudowę kręgosłupa komunikacyjnego miasta. Oznacza to utrudnienia polegające na wyłączeniu tych ulic z ruchu kołowego oraz wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.
czytaj dalej

Od dzisiaj nieczynna Bronka Kozaka i Basztowa!

24 sierpnia br. rozpoczęły się prace związane z rozbudową ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej. Oznacza to, że czekają nas utrudnienia polegające na wyłączeniu tych ulic z ruchu kołowego oraz wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.
 
 
czytaj dalej

Utrudnienia w ruchu kołowym w Szprotawie!

Rozpoczyna się długo wyczekiwana inwestycja rozbudowy ulicy Bronka Kozaka i części ulicy Basztowej. Znikną dziury, wyboje i nierówności. Jednak zanim to nastąpi czekają nas utrudnienia polegające na  wyłączeniu tych ulic z ruchu kołowego, w związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu. Zmiany już od 2 sierpnia br.
czytaj dalej

Kluczowa inwestycja drogowa Szprotawy

W lipcu br. ruszą pierwsze prace budowlane związane z największą inwestycją drogową Szprotawy. Pandemia koronawirusa oraz przedłużające się uzgodnienia konserwatorskie wpłynęły na opóźnienie realizacji zadania.
czytaj dalej

Będzie rondo i skrzyżowanie zamiast prowizorki. Umowa podpisana dzięki wsparciu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Szykują się ogromne zmiany w newralgicznym systemie komunikacyjnym Szprotawy. Już wkrótce ruszy przebudowa ulic Bronka Kozaka i Chodkiewicza. 20 kwietnia br. podpisana została umowa na budowę ronda przy Placu Komuny Paryskiej oraz skrzyżowania ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia i I Armii.
czytaj dalej

Koronawirus opóźnia prace projektowe

Panująca epidemia COVID-19 odciska swoje piętno w branży budowlanej. Podczas rady budowy dotyczącej realizacji I etapu inwestycji pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie”, która odbyła się 1 marca br., przedstawiono zaktualizowany harmonogram prac projektowych,  wynikający z opóźnień spowodowanych obecną sytuacją pandemiczną.
czytaj dalej

Prace projektowe trwają

5 lutego br. odbyły się narady koordynacyjne związane z rozbudową drogi gminnej w Szprotawie obejmującej ulicę Bronka Kozaka i część ulicy Basztowej, a także rozbudową ulicy Akacjowej w Wiechlicach. Uzgodnienia z GDDKiA i Konserwatorem Zabytków powiązane z nadzwyczajnym trybem pracy w dobie obostrzeń pandemicznych mogą spowodować opóźnienia w opracowaniu dokumentacji projektowej.
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON