Aktualności

Aktualności

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Celowego
w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
 

POSTĘPY PRZY INWESTYCJI RONDO KOŁO POCZTY

Zakończyły się roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni i krawężników. Ponadto ułożono część kanalizacji deszczowej i przebudowano część kolizji z sieciami energetycznymi. Trwają prace archeologiczne i oczekuje się na decyzję konserwatora w sprawie odkrytych piwnic przy ul. Głogowskiej.
czytaj dalej

ROBOTY ZIEMNE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

Trwają intensywne prace budowlane przy wielkiej, historycznej inwestycji mającej na celu nowoczesną przebudowę kręgosłupa komunikacyjnego Szprotawy. Ciężki sprzęt budowlany na dobre już zagościł na Głogowskiej. Wkrótce także ulica Mickiewicza stanie się wielkim placem budowy.
czytaj dalej

UTRUDNIENIA NA GŁOGOWSKIEJ

We wtorek, 13 czerwca br. rozpoczynają się roboty budowlane na ulicy Głogowskiej w Szprotawie.  To część wielkiej inwestycji, mającej na celu modernizację głównych dróg w naszym mieście. Prace drogowe oznaczają również spore utrudnienia polegające na wyłączeniu drogi z użytkowania i wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.
czytaj dalej

POSTĘPY PRZY KLUCZOWEJ INWESTYCJI DROGOWEJ SZPROTAWY

Trwają prace w zakresie realizacji II, III i IV etapu projektu pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie”. Sztandarowa szprotawska inwestycja to poprawa płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.
czytaj dalej

PODPISANY ANEKS NR 4 DO UMOWY Z WYKONAWCĄ

30 grudnia 2022 r. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks nr 4 do Umowy ZP.272.15.2021 z dnia 20.04.2021 r. Zmiany dotyczą przesunięcia terminu wykonania dokumentacji projektowej oraz prac budowlanych ze względu na rozszerzenie zakresu robót na podstawie wytycznych LWKZ.
czytaj dalej

TRWAJĄ PRACE PROJEKTOWE PRZEBUDOWY KOLEJNYCH ODCINKÓW SZPROTAWSKICH ULIC

Szykują się duże zmiany w newralgicznym systemie komunikacyjnym Szprotawy. Podczas spotkania burmistrza Mirosława Gąsika z LWKZ w Zielonej Górze wypracowano wspólne stanowisko dotyczące rozwiązań projektowych rozbudowy ulic Mickiewicza i części Basztowej oraz przyległych  skrzyżowań.
czytaj dalej

BUDOWA RONDA CORAZ BLIŻEJ

Prace nad dokumentacją projektową rozbudowy skrzyżowania ulic: Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia, 1 Armii oraz rozbudowy skrzyżowania ulic: Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Młynarskiej dobiegają końca. Drobne opóźnienia to efekt koniecznych do przeprowadzenia prac archeologicznych.
czytaj dalej

BRONKA KOZAKA I CZĘŚĆ BASZTOWEJ ODEBRANA

16 września br. odbył się odbiór końcowy I etapu olbrzymiego zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie”. W ramach tej części przedsięwzięcia rozbudowana została ulica Bronka Kozaka i część ulicy Basztowej o łącznej długości 400 mb.
 
czytaj dalej

UMOWA ZOSTAŁA ANEKSOWANA

1 września br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks nr 4 do umowy z wykonawcą zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie” – Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Zmiany dotyczą wynagrodzenia ryczałtowego.
czytaj dalej
1 2 3

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON