Aktualności

Aktualności

DOKUMENTACJA TECHNICZNA GOTOWA

Zakończono prace przy opracowaniu dokumentacji technicznej dla przedsięwzięcia realizowanego w ramach etapu IV pn. „Rozbudowa części ul. Żagańskiej, ul. Sobieskiego, ul. Niepodległości wraz z rozbudową skrzyżowania ul. Sobieskiego i Żagańskiej (km 0+890 - km 2+125)”.
czytaj dalej

ROBOTY DROGOWE W SZPROTAWIE

Trwają prace przy generalnej przebudowie głównej arterii komunikacyjnej Szprotawy. Modernizacja infrastruktury drogowej w obrębie ulic Żagańskiej, Sobieskiego i Niepodległości możliwa jest dzięki blisko 8,4 milionowemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
czytaj dalej

POSTĘPY PRZY INWESTYCJI DROGOWEJ NA ULICY NIEPODLEGŁOŚCI

Gmina zaakceptowała koncepcję projektu budowlanego. Będzie ona również podlegać uzgodnieniu z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz zarządcami sieci: wodno-kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej, gazowej i energetycznej.
czytaj dalej

KONCEPCJA ROZBUDOWY ŻAGAŃSKIEJ, NIEPODLEGŁOŚCI I SOBIESKIEGO GOTOWA

Zakończyły się prace związane z opracowaniem koncepcji rozbudowy szprotawskich ulic: Żagańskiej,  Niepodległości i Sobieskiego. Inwestycja w kwocie 4,56 mln zł współfinansowana jest ze środków państwowego funduszu celowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
czytaj dalej

RUSZAMY Z PRZEBUDOWĄ ŻAGAŃSKIEJ, NIEPODLEGŁOŚCI I SOBIESKIEGO

Dzięki blisko 8,4 milionowemu dofinansowaniu z rządowych funduszy przystępujemy do modernizacji infrastruktury drogowej w obrębie ulic Żagańskiej, Sobieskiego i Niepodległości. 6 lutego br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na realizację zadania z firmą Tandem Sp. z o.o. z Żagania.
czytaj dalej

4,56 MLN ZŁ NA BUDOWĘ SZPROTAWSKIC ULIC

25 stycznia br. Szprotawa otrzymała promesę, wystawioną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na kwotę 4.560.000 zł. Dzięki przyznanym środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład  zmodernizowana zostanie infrastruktura drogowa w obrębie ulic Żagańskiej, Sobieskiego, Niepodległości oraz skrzyżowania Sobieskiego i Żagańskiej.
czytaj dalej

Szprotawa z promesą na budowę nowoczesnej infrastruktury drogowej

Wstępna promesa, o wartości 4,56 mln zł, wystawiona przez Bank Gospodarstwa Krajowego, 15.06.2022 r. przekazana została naszej gminie na realizację zadania pn. „Rozbudowa części ul. Żagańskiej, ul. Sobieskiego, ul. Niepodległości wraz z rozbudową skrzyżowania ul. Sobieskiego i Żagańskiej (km 0+890 – km 2+125)”.
czytaj dalej

12 MILIONÓW Z POLSKIEGO ŁADU NA BUDOWĘ NOWYCH DRÓG!

Inwestycje drogowe, o które mieszkańcy zabiegają od wielu lat w końcu doczekają się realizacji.  Dzięki ponad 12 mln zł z Polskiego Ładu już wkrótce gruntownie zmodernizowane zostaną ulice Witosa, Robotnicza, Jasna, Porzeczkowa oraz Żagańska, Sobieskiego i Niepodległości.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON