Kalendarium

9 grudnia 1476: Książę Jan staje z wojskami przed bramami Szprotawy

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Budki dla ptaków w Paleoparku. „Jedynka” realizuje polsko-niemiecki projekt

29 września br., Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie gościła uczniów z Niemiec w ramach projektu "Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu". Oprócz zajęć w szkole dzieci obcowały z przyrodą, zwiedzając Paleopark i montując budki lęgowe dla ptaków.
czytaj dalej

Paleopark otwarty!

1 czerwca br. kolorowo i radośnie obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka połączony z otwarciem Szprotawskiego Paleoparku. Gościem honorowym wydarzenia był Prezes Konwentu Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" Czesław Fiedorowicz.
czytaj dalej

Wizyta prezesa Euroregionu w Szprotawie

W marcu br., w siedzibie szprotawskiego ratusza burmistrz Mirosław Gąsik gościł Czesława Fiedorowicza, Prezesa Konwentu Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr". Tematem spotkania była realizacja polsko-niemieckiego projektu edukacyjnego, na który gmina pozyskała aż 142 tysiące euro dofinansowania z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020.
czytaj dalej

Witajcie w PALEOPARKU!

Szprotawski park jurajski nieustannie rozwija swoją ofertę i staje się oryginalną wizytówką miasta. Dzięki już zgromadzonym eksponatom, spacer po nim to ciekawa wycieczka w prehistorię, która bawi i edukuje. Wkrótce na terenie parku będzie można skorzystać również z bezpłatnego Wi-Fi, a imponującej wielkości dinozaur będzie ryczeć!
czytaj dalej

Trwa budowa alejki spacerowej w paleoparku

Tereny zielone przy ulicy Niepodległości w Szprotawie nabierają kształtów i kolorów. Na dobre zagościły tam prehistoryczne gady, pojawiła się również wiata wypoczynkowa. Teraz czas na alejkę, którą swobodnie będzie można spacerować i podziwiać nową aranżację parku.
czytaj dalej

SP1 z salą do edukacji ekologicznej

Dobiegają końca prace związane z remontem i doposażeniem sali biologiczno-chemicznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie, przystosowujące ją m.in. do prowadzenia transgranicznych polsko-niemieckich zajęć z zakresu edukacji ekologicznej.
czytaj dalej

Prehistoryczne gady wkroczyły do Szprotawy

W Szprotawie powstaje niezła gratka dla małych i dużych paleontologów z dinozaurami w roli głównej. Od paru dni modele gadów można już podziwiać w nowo tworzonym paleoparku przy ulicy Niepodległości. Unijne wsparcie pozwoli na aranżację wielu ciekawych miejsc do zabaw na świeżym powietrzu. 
czytaj dalej

Umowa na realizację projektu partnerskiego podpisana!

Nowoczesna sala przyrodniczo-ekologiczna, ścieżka ekologiczna, czy paleopark to obiekty, które powstaną dzięki podpisanej 21 maja br., przez Pełniącą Funkcję Burmistrza Ewę Gancarz, umowie na realizację polsko-niemieckiego projektu pn. „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
czytaj dalej

Polsko- niemiecka edukacja ekologiczna

26 lutego 2020 r., w Szprotawie odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Gminy Szprotawa, a stowarzyszeniem pożytku publicznego Albert-Schweitzer-Familienwerk e.V. ze Sprembergu, podczas którego omówiono założenia polsko-niemieckiego projektu „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON