Kalendarium

19 czerwca 1672: Wielki pożar Szprotawy

Aktualności

Transgraniczna integracja ekologiczna

W dniach 24-26 sierpnia 2022 r. uczestnicy projektu „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu” wzięli udział w wyjeździe do partnera niemieckiego.
czytaj dalej

Szkolne spotkania ponad granicami

9 czerwca br., w ramach projektu "Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu" w Szprotawie odbyło się spotkanie młodzieży z Niemiec i Polski.
czytaj dalej

Projektowy Dzień Dziecka

1 czerwca 2022 r., dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Sprembergu do Szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie pożytku publicznego Albert-Schweitzer-Familienwerk e.V.
czytaj dalej

Najbliższe plany na polsko- niemieckie działania projektowe

14 oraz 15 kwietnia 2022 r., w Urzędzie Miejskim w Szprotawie Katarzyna Dziedzic koordynator projektu pn. „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu” spotkała się z nauczycielami oraz z dyrektorem szprotawskiej Jedynki celem omówienia planu kolejnych działań w ramach realizowanego przedsięwzięcia.
czytaj dalej

„Kuchnia molekularna z wykorzystaniem ekologicznych produktów”

2 marca 2022 r. uczniowie z klas VII wzięli udział w zajęciach „Kuchnia molekularna z wykorzystaniem ekologicznych produktów”. Obserwatorami wydarzenia byli uczniowie z Niemiec, którzy połączyli się online z naszą szkołą w ramach projektu „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
czytaj dalej

„20- Ekologiczna polsko- niemiecka Gra o wszystko”

14 stycznia 2022 r. uczniowie z klasy VII d wzięli udział w grze „20-Ekologiczna Gra o wszystko” zorganizowanej w ramach projektu „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
czytaj dalej

Polsko-niemieckie kolędowanie

17 grudnia 2021 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 zaprezentowali przed kolegami i koleżankami z Niemiec polską kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem” w ramach projektu „Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu”.
czytaj dalej

Budki dla ptaków w Paleoparku. „Jedynka” realizuje polsko-niemiecki projekt

29 września br., Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie gościła uczniów z Niemiec w ramach projektu "Integracja mieszkańców poprzez transgraniczną polsko-niemiecką edukację ekologiczną w Szprotawie i Sprembergu". Oprócz zajęć w szkole dzieci obcowały z przyrodą, zwiedzając Paleopark i montując budki lęgowe dla ptaków.
czytaj dalej

Paleopark otwarty!

1 czerwca br. kolorowo i radośnie obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka połączony z otwarciem Szprotawskiego Paleoparku. Gościem honorowym wydarzenia był Prezes Konwentu Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr" Czesław Fiedorowicz.
czytaj dalej

Wizyta prezesa Euroregionu w Szprotawie

W marcu br., w siedzibie szprotawskiego ratusza burmistrz Mirosław Gąsik gościł Czesława Fiedorowicza, Prezesa Konwentu Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr". Tematem spotkania była realizacja polsko-niemieckiego projektu edukacyjnego, na który gmina pozyskała aż 142 tysiące euro dofinansowania z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020.
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON