Kalendarium

5 grudnia 1643: W grzęzawisku pod Szprotawą pobito oddział Chorwatów

Aktualności

Aktualności

BUDUJEMY DROGI NA WSIACH. KOLEJNE DWIE POWSTAJĄ W PASTERZOWICACH

Rozwój terenów wiejskich i poprawa ich konkurencyjności nie byłaby możliwa bez budowy nowych dróg. Dlatego kolejne szprotawskie wsie wzbogacają się o komfortowe i bezpieczne ciągi komunikacyjne. Pomagają nam w tym unijne fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
czytaj dalej

NA FABRYCZNEJ PRACA WRE

Trwają roboty drogowe na ulicy Fabrycznej w Lesznie Górnym. Generalny remont drogi możliwy jest dzięki unijnym pieniądzom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, po które śmiało sięgamy, aby mieszkańcom szprotawskich wsi żyło się lepiej.
czytaj dalej

MAMY WYŻSZE DOFINANSOWANIE NA BUDOWĘ DRÓG

9 września br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks do umowy zawartej pomiędzy Gminą Szprotawą a Województwem Lubuskim w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zmiany dotyczą zwiększenia kwoty dofinansowania o 1.908.974 zł.
czytaj dalej

W HENRYKOWIE POWSTAJE NOWA DROGA!

Rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową drogi w Henrykowie, na którą gmina pozyskała unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to luty 2023 r.
czytaj dalej

POWSTANIE KOLEJNA DROGA NA TERENACH WIEJSKICH

Tym razem nowa droga wybudowana zostanie w Lesznie Górnym. 18 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na budowę w formule zaprojektuj i wybuduj ulicy Fabrycznej. Powstanie ona dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
czytaj dalej

HENRYKÓW JUŻ WKRÓTCE Z NOWYMI DROGAMI

Dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Henrykowie powstaną  bezpieczne i komfortowe drogi, o które od dawna apelowali mieszkańcy. W chwili obecnej fatalny stan tych jezdni utrudnia korzystanie z nich i naraża użytkowników na szkodę.
czytaj dalej

BĘDĄ NOWE DROGI W PASTERZOWICACH

18 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na budową dwóch dróg gminnych w Pasterzowicach. Powstaną one dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
czytaj dalej

RUSZAMY Z KOLEJNYMI DROGAMI! Umowa na dofinansowanie podpisana

Ponad 2,2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzymała nasza gmina na budowę nowych dróg na terenach wiejskich. Tym razem pieniądze popłyną do Henrykowa, Pasterzowic i Leszna Górnego, które przeznaczone zostaną na poprawę infrastruktury technicznej, a tym samym rozwój społeczno-gospodarczy gminy.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON