Kalendarium

1 czerwca 1537: Cesarz Ferdynand potwierdza Szprotawie wszystkie przywileje

Aktualności

Witajcie w PALEOPARKU!

Szprotawski park jurajski nieustannie rozwija swoją ofertę i staje się oryginalną wizytówką miasta. Dzięki już zgromadzonym eksponatom, spacer po nim to ciekawa wycieczka w prehistorię, która bawi i edukuje. Wkrótce na terenie parku będzie można skorzystać również z bezpłatnego Wi-Fi, a imponującej wielkości dinozaur będzie ryczeć!
 
Pierwsze prehistoryczne gady wkroczyły do Szprotawy już na początku lipca ubiegłego roku. Od tego czasu park przy ulicy Niepodległości systematycznie wzbogacany jest o kolejne modele dinozaurów. Przy każdym z nich stoi edukacyjna tabliczka z nazwą i najważniejszymi informacjami. Kolejną atrakcją parku jest stanowisko paleontologiczne, gdzie mali tropiciele i odkrywcy mogą badać oraz podążać śladami prehistorycznych stworów, wykopując z ziemi ich szkielety.
 
W parku pojawiła się również bogata infrastruktura techniczna i wypoczynkowa. Środkiem terenu biegnie, ułożona z ozdobnej, barwnej kostki brukowej alejka, którą można spacerować i podziwiać nową aranżację parku. Zainstalowane zostały również lampy oświetleniowe. Po zwiedzaniu można odpocząć pod drewnianą wiatą, pod którą ustawione są ławy i stoły. Dbających o formę fizyczną zapraszamy do sąsiadującej strefy Street Workout z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu. To jednak nie koniec atrakcji dla spacerowiczów i wielbicieli przygód. W przeciągu dwóch tygodni w parku działać będzie strefa Wi-Fi, a olbrzymi tyranozaur będzie ryczeć. Wartym podkreślenia jest objęcie całego terenu monitoringiem wizyjnym z czterema kamerami.
Na tą niezwykłą inwestycję gmina pozyskała aż 142 tysiące euro dofinansowania z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020.
 
- Bogata oferta szprotawskiego parku jurajskiego to przykład jak umiejętnie rozrywkę, rekreację, edukację, turystykę i promocję można połączyć w jedną spójną i atrakcyjną całość – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. – Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. A wkrótce atrakcji będzie jeszcze więcej. Serdecznie zapraszam!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON