Kalendarium

27 stycznia 1400

Aktualności

Aktualności

Zdrowo i sportowo

Uczniowie ze szkół podstawowych w Szprotawie oraz Wiechlicach mają coraz lepsze warunki do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Rozpoczęte w okresie wakacyjnym prace związane z przebudową trzech boisk sportowych zostały zakończone udostępniając młodzieży nowoczesne i wielofunkcyjne miejsca służące wspieraniu i poprawie kondycji fizycznej. Co ważne, inwestycje te, w przeszło 99 % zrealizowane zostały ze źródeł zewnętrznych, pochodzących ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
czytaj dalej

Stadion z nowoczesnym systemem nawadniania

W ekspresowym tempie zainstalowany został nowoczesny system nawadniania głównego boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Szprotawie. 5 listopada br., po niespełna dwóch tygodniach od rozpoczęcia robót, dokonano ich odbioru końcowego.
czytaj dalej

Trwa instalacja systemu nawadniania stadionu

Ruszyły prace związane z budową systemu nawadniania murawy boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Szprotawie. Przedsięwzięcie oszacowane na 55 tys. zł, w 50% sfinansowane zostanie ze środków budżetu Województwa Lubuskiego, w ramach programu pn. „Nawadnianie boisk piłkarskich”. Wkład własny dofinansowany będzie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
czytaj dalej

Do biegu, gotowi, start! Czyli kolejna inwestycja sportowa zakończona

20 października br. uroczyście otwarto zupełnie nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie. W jaki sposób można korzystać z bezpiecznego i nowoczesnego obiektu pokazali młodzi miłośnicy sportu, zapraszając do wspólnych rozgrywek szprotawskich samorządowców.
czytaj dalej

Kolejne spełnione marzenia przedszkolaków

Zmodernizowane przedszkole przy ulicy Rolnej otworzyło swoje podwoje dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci z szerokimi uśmiechami na twarzach wprowadzały się do ślicznie wyremontowanych, kolorowych sal.
czytaj dalej

Pierwsze treningi na nowym boisku

Uczniowie z Wiechlic mogą już cieszyć się z nowego boiska sportowego. 22 września br. wyremontowany i zmodernizowany obiekt oddany został do użytku.
czytaj dalej

Przedszkole na Rolnej coraz piękniejsze

Trwa termomodernizacja Przedszkola na ulicy Rolnej. Najmłodsi mieszkańcy gminy z niecierpliwością czekają na zakończenie remontu budynku, który planowany jest na koniec października br.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

UWAGA! Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza - Urząd czynny od 12.12.2022 do odwołania w godzinach:
poniedziałek-piątek:    07:45 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON