Kalendarium

30 czerwca 1946: W powojennym powiecie szprotawskim było 15 szkół i 35 nauczycieli

Aktualności

Będzie nowoczesny stadion w Szprotawie

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład już w przyszłym roku zaczniemy zmieniać oblicze szprotawskiego stadionu. 17 listopada br. Szprotawa otrzymała promesę wystawioną przez  Bank Gospodarstwa Krajowego w wysokości 4,5 mln zł na budowę stadionu marzeń.
- W przyszłym roku ruszy budowa nowoczesnego, pełnowymiarowego stadionu sportowego, który będzie spełniał wszelkie wymogi do rozgrywania na nim imprez o randze krajowej i międzynarodowej – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Otrzymana wstępna promesa w wysokości 4,5 mln zł dotyczy dofinansowania inwestycji pn. „Modernizacja Stadionu Miejskiego w Szprotawie” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Projekt obejmuje budowę boiska piłkarskiego i skateparku  wraz z wyposażeniem,  remont  bieżni lekkoatletycznej i nawierzchni boiska wielofunkcyjnego,  wymianę trybun  i budowę ich zadaszenia, oświetlenie i zagospodarowanie terenu, w tym  budowę dróg, chodników i parkingu oraz kompleksową modernizację budynku socjalno-sportowego wraz z jego termomodernizacją i dostosowaniem do osób niepełnosprawnych. Do zapoznania się przedstawiam częściowy projekt planowanych zmian.  
 
Udzielenie wstępnej promesy wymaga, aby w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od daty jej wystawienia, ogłosić postępowanie zakupowe mające na celu wyłonienie Wykonawcy przedsięwzięcia. Zatem do dzieła. Nowoczesna przestrzeń do sportu i rekreacji dla Szprotawian jest już na wyciągnięcie ręki!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON