Strefa Seniora

Spotkanie burmistrza z Seniorami

28 kwietnia br., w sali wiejskiej w Witkowie odbyło się spotkanie integracyjne w ramach gminnego projektu skierowanego do szprotawskich seniorów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiechlicach uświetnili to wydarzenie koncertem pieśni patriotycznych z okazji nadchodzących świąt majowych.
 
czytaj dalej

WSPIERAMY SZPROTAWSKICH SENIORÓW

Trwa realizacja projektu, którego głównym celem jest podniesienie poziomu życia seniorów zamieszkujących naszą gminę. Uczestnicy programu otrzymali już opaski życia, zdalne EKG oraz glukometry. Swoją działalność rozpoczął również Klub Seniora.
czytaj dalej

Rekrutacja ETAPU I zamknięta

Informacja o zakończeniu ETAPU I Rekrutacji Formalnej do usług realizowanych w Klubie Seniora w ramach projektu pn. "Rozwój usług  opiekuńczych, asystenckich i telemedycznych w Gminie Szprotawa", realizowanego przez Gminę Szprotawa i Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie.
czytaj dalej

Umowa na największy w historii Szprotawy projekt dla Seniorów podpisana!

18 lutego br., w szprotawskim ratuszu, w obecności burmistrza Mirosława Gąsika oraz kierownika projektu Jolanty Lączak podpisano umowę na realizację zadania pn. „Rozwój usług opiekuńczych, asystenckich i telemedycznych w Gminie Szprotawa”, na które Szprotawa otrzymała dofinansowanie w wysokości 699.075,06 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO LUBUSKIE 2020.
czytaj dalej

Spotkanie informacyjne dla Seniorów

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbedzie się w środę, 16 lutego br., o godz. 17.00, w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie (dawne Magdalenki).
 
czytaj dalej

Drogi Seniorze, ruszają zapisy do projektu!

Już w środę, 9 lutego 2022 r. rozpoczynamy rekrutację do udziału w projekcie pn. „Rozwój usług opiekuńczych, asystenckich i telemedycznych w Gminie Szprotawa”, realizowanym przez Gminę Szprotawa oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie.
czytaj dalej

REKORDOWE DOFINANSOWANIE DLA NASZYCH SENIORÓW!

2022 rok będzie dobrym rokiem dla szprotawskich Seniorów. Dofinansowanie otrzymane z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości blisko 700 tys. zł pozwoli na uruchomienie w gminie tak potrzebnych seniorom usług jak teleopieka medyczna, pomoc sąsiedzka czy opieka socjalna.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON