Aktualności

BUDUJEMY RONDO W HENRYKOWIE!

Wielkimi krokami zmierzamy do zakończenia przebudowy infrastruktury drogowej w Henrykowie. Oprócz nowych, komfortowych i bezpiecznych dróg powstaje tam pierwsze na szprotawskich terenach wiejskich rondo.
 
Prace realizowane w Henrykowie, dzięki otrzymanemu unijnemu dofinansowaniu z PROW, obejmują: na drodze gruntowej - wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego, a następnie pokrycie nawierzchni dwoma warstwami asfaltu. Natomiast na drogach z wyeksploatowaną i zniszczoną nawierzchnią asfaltową – położenie nowej warstwy asfaltu oraz wzmocnione poboczy. Istniejący chodnik jest gruntownie przebudowywany, powstają również zatoki autobusowe.
 
- Budowa ronda, zlokalizowanego w okolicach starego młyna w Henrykowie, wiąże się z przebudową kolizji linii napowietrznej, w ramach której już usunięty został słup energetyczny – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. - Za pomoc i współpracę przy tej części zadania składam serdeczne podziękowania kierownictwu firmy Enea Operator z Nowej Soli.
 
Niezmiernie dziękuję także radnemu Rady Miejskiej w Szprotawie Panu Jerzemu Chmarze oraz Sołtysce Henrykowa Pani Monice Kubik za wsparcie i pomoc podczas realizacji inwestycji. 
 
Zadanie w zakresie budowy drogi w Henrykowie jest III częścią projektu pn. „Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Henryków, Pasterzowice i Leszno Górne”. Wykonawcą tego fragmentu prac, o łącznej wartości 2,3 mln zł, jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: BUDUJEMY RONDO W HENRYKOWIE!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON