Aktualności

RUSZAMY Z BUDOWĄ DRÓG NA OSIEDLU PIASTOWSKIM

15 grudnia br. to wyjątkowo szczęśliwa data dla mieszkańców ulic Robotniczej, Witosa, Porzeczkowej oraz Jasnej w Szprotawie. W tym dniu nasza gmina otrzymała promesę inwestycyjną na kwotę 7,6 mln zł, dzięki której burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym Chod - Dróg Przemysław Andrzejewski z Krobi na budowę nowych dróg na Zabobrzu. 
 
- Cieszę się razem z mieszkańcami potocznie nazywanego Zabobrza, że w końcu, po latach udręki i walki z dziurami, koleinami i błotem, doczekają się asfaltowych nawierzchni dróg, którymi dzień w dzień przemieszczają się pieszo lub samochodem – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Planowane prace, na długości łącznie 1,4 km, obejmą przebudowę bądź budowę od podstaw skrzyżowań, chodników oraz odwodnienia drogowego. Powstaną zjazdy indywidualne i publiczne, przystanki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz doświetlenie przejść dla pieszych z oprawami LED. Zamontowane zostanie również oznakowanie poziome i pionowe dróg wraz ż urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
Tak obszerny zakres prac możliwy jest dzięki dofinansowaniu w wysokości 7,6 mln zł, otrzymanemu w ramach II edycji programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 
 
Za wsparcie Szprotawy serdecznie dziękuję rządowej komisji przyznającej fundusze, Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi oraz Parlamentarzystom Ziemi Lubuskiej. Podziękowania kieruję również do naszych radnych, którzy bardzo aktywnie włączyli się w ten projekt, a w szczególności radnym Jerzemu Chmara oraz Stefanowi Gołkowi. Dziękuję również wszystkim, którzy aktywnie włączają się w dynamiczny rozwój naszej gminy.
 
Mieszkańcom dziękuję za cierpliwość i zaufanie. Jednocześnie zapewniam, że czynię co w mojej mocy, aby tak miłe wiadomości popłynęły do wszystkich mieszkańców gminy, którzy wciąż jeszcze zmagają się z drogami o nawierzchni wyeksploatowanej, zniszczonej czy gruntowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON