Aktualności

WIECHLICE PIĘKNIEJĄ. ROZPOCZYNAMY MODERNIZACJĘ SZKOŁY

Już wkrótce ruszy termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej w Wiechlicach. 28 lutego br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, na którą gmina otrzymała aż 6 mln zł wsparcia ze środków unijnych.
 
 
 
- Kontynuujemy modernizację szprotawskiej bazy oświatowej. Odświeżone już elewacje Jedynki i szkoły w Siecieborzycach cieszą oko i podnoszą walory estetyczne tych miejscowości. To również większy komfort dla uczniów, którzy mogą przebywać w pięknym i przyjaznym otoczeniu – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. – Dlatego, tak bardzo cieszy mnie kolejne przedsięwzięcie, do którego przystępujemy dzięki unijnej pomocy finansowej.
 
Firma Usługi Remontowo Budowlane Paweł Ostaszewski, z którą podpisałem umowę, już wkrótce  rozpocznie remont obiektów szkolnych w Wiechlicach, który będzie polegał na kompleksowej, głębokiej termomodernizacji obejmującej docieplenie ścian, stropodachu i posadzek, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej. Wymieniona zostanie również instalacja centralnego ogrzewania wraz z montażem pomp ciepła i zastosowaniem OZE, w tym instalacji fotowoltaicznej. Zmodernizowana zostanie kotłownia i wymieniona instalacja c.w.u i c.c.w.u. Dotychczasowe źródła światła zastąpione zostaną oświetleniem w technologii LED.
 
Jak widać, zakres prac to nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim podniesienie efektywności energetycznej szkoły w Wiechlicach w skład, której wchodzi budynek główny, budynek byłego gimnazjum, sala gimnastyczna oraz stołówka z łącznikiem. Niewątpliwie zadanie wpłynie na znaczące  obniżenie kosztów eksploatacyjnych placówki.
 
Mówiąc jednak o pozytywnym wizerunku i porządkowaniu ładu przestrzennego nie sposób nie wspomnieć o trwającym generalnym remoncie ulicy Brzozowej, przy której zlokalizowana jest szkoła. Inwestycja w dużej mierze realizowana jest w trosce o komfort i bezpieczeństwo uczniów. Droga oprócz nowej nawierzchni zyska także chodnik, ścieżkę rowerową i przejście dla pieszych. W ten oto sposób uporządkowana i unowocześniona zostanie duża część Wiechlic. A to nie koniec zaplanowanych tam zmian.
 
Za zaangażowanie i wsparcie przedsięwzięcia termomodernizacji placówki w Wiechlicach serdecznie dziękuję Dyrektorce szkoły Pani Cecylii Brodzińskiej oraz sołtysce Wiechlic Pani Ilonie Burzyńskiej. Podziękowania kieruję również do Rady Miejskiej w Szprotawie, a w szczególności do Przewodniczącego RM Andrzeja Stambulskiego oraz radnych Haliny Sawa, Beaty Jakowickiej oraz Władysława Sobczaka, którzy byli obecni na podpisaniu umowy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON