Aktualności

SZPROTAWA DOBRZE KORZYSTA Z UNIJNYCH ŚRODKÓW!

13 czerwca br. burmistrz Mirosław Gąsik podczas wizyty przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego – Członka Zarządu Marcina Jabłońskiego oraz Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Marka Kamińskiego – zaprezentował postępy prac przy inwestycjach współfinansowanych ze środków unijnych w ramach RPO - Lubuskie 2020.
 
Pierwszym punktem roboczego spotkania była Szkoła Podstawowa w Wiechlicach, której budynki przechodzą głęboką termomodernizację. Realizacja projektu w zdecydowany sposób zoptymalizuje zużycie energii w placówce m.in. przez wykonanie instalacji fotowoltaicznej i pomp ciepła, czy montaż energooszczędnego oświetlenia wewnątrz budynków. Przedsięwzięcie kosztować będzie 8 mln zł, z czego 6 mln to unijna dotacja.
 
Urokliwa Velo Sprotavia, którą również odwiedzili samorządowcy, też już nabiera charakteru. Za ponad 8,5 mln zł, w tym 6,8 mln dofinansowania z UE, powstaje ścieżka ze Szprotawy, przez Kartowice, Witków i Siecieborzyce, aż do Stypułowa, gdzie połączy się z trasą „Kolej Na Rower”. Projekt obejmuje m.in. roboty ziemne, wykonanie odwodnienia, ułożenie podbudowy i nawierzchni właściwej, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu i elementów ulic. To także budowa Miejsc Obsługi Rowerzystów i dworca rowerowego w Szprotawie.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik podkreśla, że realizacja obu inwestycji to przede wszystkim nasz mały wkład w globalny rozwój zielonej, niskoemisyjnej gospodarki. Na poziomie lokalnym zyskujemy czystsze powietrze w gminie, niższe rachunki za energię, bezpieczeństwo poruszania się rowerem oraz możliwość hartowania ciała i ducha poprzez aktywność fizyczną.
 
Wisienką na torcie wizyty był mecz piłkarskich reprezentacji młodzieżowych (U-16) Polski i Norwegii. Na murawie generalnie wyremontowanego szprotawskiego stadionu, biało-czerwoni, po ciekawym spotkaniu, pokonali Norwegów 3:1.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON