Boisko Witków

UMOWA O DOFINANSOWANIE PODPISANA

5 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem o dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł zadania pn. „Budowa systemu nawadniania boiska piłkarskiego w Witkowie”. Celem projektu jest stworzenie dogodnych warunków do rozwoju sportu i rekreacji na terenach wiejskich.
Zakres projektu obejmuje wybudowanie nowoczesnego systemu nawadniania w technologii opartej na montażu podziemnych zraszaczy z wykorzystaniem istniejącej studni głębinowej. Zaplanowane rozwiązanie jest energooszczędne i zautomatyzowane, co zapewni utrzymanie odpowiedniej wilgotności murawy w okresach bezdeszczowych, głównie w porze letniej. Pozwoli również na racjonalny pobór wody.
 
Nowy system nawadniania poprawi jakość murawy i pozwoli utrzymać nawierzchnię boiska na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu. Będzie bardziej wydajny, ponieważ pozwoli nawodnić równomiernie całą nawierzchnię, skracając czas pracy systemu i zabezpieczając boisko przed wysychaniem nawierzchni trawiastej. Dzięki temu zwiększy się również dostępność do obiektu sportowego dla sportowców, dzieci oraz młodzieży z Witkowa.
 
Zadanie dofinansowane dotacją celową z budżetu Województwa Lubuskiego, realizowane będzie w okresie maj – listopad 2023 r.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON