Boisko Witków

ŻYJ ZDROWO, NA SPORTOWO! PODPISANA UMOWA NA BUDOWĘ NAWODNIENIA BOISKA W WITKOWIE

15 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z firmą Perfect Grass S.C. z Prusic na budowę nowoczesnego systemu nawadniania boiska piłkarskiego na terenach wiejskich. Inwestycja możliwa jest dzięki dofinasowaniu z budżetu Województwa Lubuskiego.
 
- Kolejne dobre wiadomości płyną do miłośników sportu i osób chcących prowadzić zdrowy i aktywny styl życia – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – W ostatni weekend uroczyście otworzyliśmy wielki kompleks sportowy w Szprotawie. Teraz podpisujemy umowę na budowę w pełni zautomatyzowanego systemu nawadniania, w technologii opartej na montażu podziemnych zraszaczy z wykorzystaniem istniejącej studni głębinowej. Rozwiązania tego typu to przede wszystkim oszczędność energii oraz racjonalny pobór wody. Nowoczesna technologia pozwala nawadniać równomiernie całą powierzchnię obiektu, skracając czas pracy systemu i zabezpieczając boisko przed wysychaniem murawy.
 
Wszystkie inwestycje prowadzone w zakresie rozwoju infrastruktury sportowo- rekreacyjnej mają na celu stworzenie dogodnych warunków do wyjścia z domu i po prostu ruszania się. A wszyscy wiemy, że ruch to najlepsza profilaktyka chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, cukrzyca, choroby układu krążenia, czy nowotwory.  
 
Chciałem bardzo podziękować osobom, które zaangażowały się w  przedsięwzięcie, a w szczególności Sołtysowi Witkowa Panu Sylwestrowi Michalakowi, Prezesowi UKS Witków Panu Łukaszowi Szałęga, Prezesowi zaprzyjaźnionego KS Sprotavia Panu Piotrowi Wciórce oraz szprotawskim radnym obecnym przy podpisaniu umowy, tj. Paniom Halinie Sawa i Beacie Jakowickiej oraz Panu Januszowi Bilińskiemu.
 
I, jak zawsze, największe podziękowania należą się Wicemarszałkowi Województwa Lubuskiego Panu Stanisławowi Tomczyszynowi, za nieustanne wsparcie naszej gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON