Kalendarium

18 maja 1864: Umiera urodzony w Szprotawie światowej sławy paleobotanik Heinrich Goeppert

Aktualności

Z OSTATNIEJ CHWILI… MAMY 370 TYS. ZŁOTYCH WSPARCIA NA MODERNIZACJĘ NASZEGO LICEUM

Burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Łukaszem Poryckim na dofinansowanie robót budowlanych, w efekcie których w budynku Liceum Ogólnokształcącego zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne.
 
 
 
 
 
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będziemy kontynuować, rozpoczęty w 2021 roku, projekt poprawy dostępności osób z niepełnosprawnościami do gminnych obiektów szkolnych – informuje burmistrz Mirosław Gasik. – Pierwsze wsparcie pozwoliło na remont obiektów wszystkich szkół podstawowych w zakresie modernizacji istniejących dróg i placów na terenach szkolnych, sanitariatów oraz wejść do budynków z montażem schodołazów.
 
Teraz, podobna inwestycja realizowana będzie w obrębie terenu liceum przy ulicy Niepodległości. Dostęp do tego budynku jest mocno utrudniony ze względu na brak pochylni, a przemieszczanie się pomiędzy piętrami możliwe jest tylko schodami. Wymiary oraz stan techniczny stolarki drzwiowej uniemożliwiają swobodne korzystanie z niej przez osoby o obniżonej sprawności ruchowej. Dodatkowo, teren wokół obiektu jest nierówny i ma uszkodzoną nawierzchnię.
Bardzo cieszą, więc środki finansowe, które przeznaczone zostaną na ułatwienie funkcjonowania w przestrzeni szkolnej osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz dysfunkcjami wzroku.
 
Zaplanowane zadanie obejmuje remont wejść do obiektu, wykonanie podjazdu, budowę szybu windowego i montaż windy, a także remont nawierzchni wokół budynku. Dalej, zaadoptowane zostanie pomieszczenie na sanitariat na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, obecne łazienki również zostaną przebudowane, wymieniona zostanie także stolarka drzwiowa wewnętrzna. Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowany został na 2,1 mln zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON