Kalendarium

18 maja 1864: Umiera urodzony w Szprotawie światowej sławy paleobotanik Heinrich Goeppert

Aktualności

SZPROTAWSKIE LICEUM PRZEJDZIE NIEZWYKŁĄ METAMORFOZĘ ZA 4,5 MILIONA ZŁ

Ruszamy z wielkimi inwestycjami w naszym liceum. 9 sierpnia br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowy na realizację projektów, dzięki którym zmodernizowany zostanie budynek LO oraz wybudowane zostanie nowe boisko wielofunkcyjne wraz z zadaszeniem.
 
- Szerokozakresowe przedsięwzięcie będzie składało się z trzech części – szczegóły inwestycji omawia burmistrz Mirosław Gasik. – Po pierwsze, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w obiekcie zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Jeżeli chodzi o ten etap najważniejszym punktem będzie montaż windy! Ta, która funkcjonuje już w Szkole Podstawowej nr 1 doskonale spełnia swoją rolę, znacznie ułatwiając poruszanie się pomiędzy piętrami osobom z niepełnosprawnością ruchową. Montażem windy zajmie się zielonogórska spółka Windpoldźwig.
 
Dalej, wyremontowane zostanie wejście do obiektu, wykonany zostanie podjazd oraz położona zostanie nowa nawierzchnia wokół budynku. Nowością będzie nowy wjazd na parking od ulicy Koszarowej.  Zaadoptowane zostanie również pomieszczenie na sanitariat na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Obecne łazienki również zostaną przebudowane, wymieniona zostanie także stolarka drzwiowa wewnętrzna. Ten zakres wykona Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe –„DUBIEL” ze Szprotawy. Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowany został na kwotę 2,1 mln zł.
 
Druga część modernizacji liceum, którą wykona firma wielobranżowa Radoceh Radosław Chudziak ze Śliwnika, to budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem, na którą otrzymaliśmy 1,3 mln złotych dofinansowania z rządowego Programu Olimpia, tj. programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100- lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.
W ramach zadania wybudowana zostanie hala sportowa z zadaszeniem. Obiekt umiejscowiony będzie   nad istniejącym boiskiem wielofunkcyjnym o wielkości 20mx40m, które również przejdzie kompleksową wymianę nawierzchni. W obrębie hali powstanie zaplecze sanitarne oraz szatnia. Wykonana zostanie instalacja elektryczna wraz z oświetleniem, instalacja CO, wentylacja oraz instalacja wodno- kanalizacyjna.
Dodatkowo, zakupione zostanie wyposażenie sportowe oraz strzelnica laserowa mobilna na cztery stanowiska. Teren wokół hali zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury.
 
Ostatnia część przedsięwzięcia to modernizacja i rozbudowa infrastruktury sportowej zewnętrznej z dofinansowaniem ze środków Województwa Lubuskiego w ramach Programu inwestycyjnego  pn. „Lubuska Baza Sportowa”. Tu, wybudowane zostanie boisko do koszykówki oraz wyremontowana zostanie bieżnia lekkoatletyczna oraz trybuny. Całość zostanie oświetlona, objęta monitoringiem i zagospodarowana zielenią.
 
Całkowity koszt inwestycji w LO wyniesie blisko 4,5 miliona złotych! Jak widać z szerokiego opisu inwestycji, krok po kroku realizujemy nasze przedwyborcze plany rozwoju i modernizacji oświaty w gminie – podsumowuje burmistrz. – Aby szkoły dobrze i sprawnie funkcjonowały, trzeba je nieustannie dostosowywać do współczesnych wymagań i standardów, a krajowe i unijne zewnętrzne wsparcie finansowe z pewnością to zadanie nam ułatwia. Trzeba tylko chcieć i ciężko na to pracować. Dziękuję, więc za ten ogromny trud wszystkim, którzy przyczyniają się do rozkwitu naszej gminy!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON