Kalendarium

14 kwietnia 1947: Rozpoczęcie prac nad uruchomieniem Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych w Szprotawie

Renowacja ratusza

REWITALIZACJA ELEWACJI RATUSZA

Ruszyły prace związane z renowacją elewacji szprotawskiego ratusza. Ustawione przy frontowej ścianie rusztowanie oznacza nieudogodnienia dla mieszkańców. Środkowe wejście do ratusza jest zamknięte, a interesanci mogą dostać się do budynku przez wejście główne lub boczne od strony wschodniej. Z ruchu wyłączona została także część chodnika.
 
Początki architektonicznej perełki Szprotawy sięgają XIII wieku, kiedy to obiekt ten pełnił funkcję swego rodzaju hali targowej z kancelarią do pobierania opłat i ceł oraz przechowywania dokumentów miejskich. Słynne dwie wieże powstały w XVI i XVII wieku, a po pożarach odbudowane zostały w  pierwszej połowie XVIII wieku. Dawny gotycki obiekt przez wieki przykrywały kolejno warstwy renesansowe, barokowe i neoklasycystyczne.
 
Unikatowość naszego ratusza to bez wątpienia powód do dumy, ale też ogromne zobowiązanie. Dlatego, przystąpiliśmy do kontynuacji jego rewitalizacji. Po generalnym remoncie dachu, teraz przyszedł czas na renowację starej i zniszczonej elewacji.
 
W ramach zaplanowanego I etapu prac wykonane zostaną roboty ogólnobudowlane, które obejmą odbicie tynków, czyszczenie murów wraz z wymianą uszkodzonych elementów, przygotowanie podłoża pod tynki, tynkowanie oraz prace malarskie. Z kolei prace renowacyjne to odnowienie płyt cokołowych i balkonu z piaskowca oraz renowacja krat okiennych.
 
Remont wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców i klientów ratusza, za które serdecznie przepraszamy!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON