Aktualności

Żyj zdrowo

15 lutego 2020 r., w budynku Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie odbyło się spotkanie dotyczące zdrowego stylu życia i zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, którego organizatorem był Starosta Żagański Henryk Janowicz. Warsztaty skierowane były do wszystkich mieszkańców powiatu żagańskiego.
 
 
czytaj dalej

Tylko niebo Cię ogranicza!

10 lutego br., Szprotawskie Centrum Aktywności Społecznej gościło w swoich progach kolejnego niesamowitego człowieka z wielką pasją - Pana Krzysztofa Sabacińskiego, całym sercem związanego z GÓRAMI!
czytaj dalej

Makłowicz w drodze do szprotawskich Magdalenek

Szprotawskie Centrum Aktywności Społecznej rozkręca się na dobre. 17 grudnia br., znany i lubiany dziennikarz, krytyk kulinarny i podróżnik Robert Makłowicz odwiedził budynek Magdalenek, szukając interesujących miejsc do kolejnych odcinków swojego autorskiego programu.
czytaj dalej

Był taki dzień

12 grudnia ub.r., ze środków gminnych w CAS w Szprotawie zrealizowane zostało zadanie publiczne pn. „Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych”, w którym wzięli udział starsi i młodsi szprotawianie.
czytaj dalej

Promocja publikacji „Magdalenki od pokuty w Szprotawie. Historia zakonu i klasztoru”

3 grudnia br., w Centrum Aktywności Społecznej odbyła się promocja publikacji pt. „Magdalenki od pokuty w Szprotawie. Historia zakonu i klasztoru” autorstwa Pani Wandy Wilanowskiej. Wśród licznie przybyłych gości Szprotawę odwiedziły Siostry Magdalenki od Pokuty z Lubania.
czytaj dalej

Historia ziemi szprotawskiej utrwalona w inskrypcjach

Szprotawscy seniorzy z Centrum Seniora gościli w środę, 20 listopada br., autorów książki “Inskrypcje województwa lubuskiego” pod redakcją Joachima Zdrenki. Otwarte spotkanie w Centrum Aktywności Społecznej skierowane było do pasjonatów historii powiatu żagańskiego.
czytaj dalej

Zaproszenie na spotkanie

Zapraszamy mieszkańców Szprotawy, pasjonatów historii powiatu żagańskiego na spotkanie z prof. Marcelim Tureczkiem, podczas którego zaprezentowane zostanie opracowanie zawierające skatalogowane obiekty epigraficzne województwa lubuskiego. Spotkanie odbędzie się w środę, 20 listopada br., o godz. 12.15, w sali konferencyjnej Centrum Seniora (I piętro), w budynku dawnego klasztoru Magdalenek.
czytaj dalej

Kongres Kobiet

Już od rana, w sobotę, 26 października br., mury Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie rozbrzmiewały gwarem związanym z organizacją I Szprotawskiego Kongresu Kobiet.
czytaj dalej

Pierwszy Szprotawski Kongres Kobiet

26 października 2019 r., w Centrum Aktywności Społecznej, przy Placu Kościelnym 2 odbędzie się pierwszy Szprotawski Kongres Kobiet. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi na szeroko rozumiany dobrostan kobiet niezależnie od ich wieku, wykształcenia czy stanu cywilnego.
 
czytaj dalej

Obradowała Grupa ds. Ochrony Zabytków

1 lipca br., w Szprotawie obradowała wyjazdowo, działająca przy Staroście Żagańskim, Powiatowa Grupa ds. Ochrony Zabytków.
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON