Aktualności

Aktualności

„Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej
z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”

PODSUMOWANIE PROJEKTU W SZKOLE W DŁUGIEM

W Szkole Podstawowej w Długiem zakończono realizację projektu podnoszenia jakości edukacji i włączenia dzieci ze specjalnymi potrzebami w życie społeczności szkolnej, dofinansowanego ze środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Sprawdźmy, co zostało zrobione!
czytaj dalej

SZKOŁA W DŁUGIEM Z ZESTAWAMI WYPOCZYNKOWYMI

W Szkole Podstawowej w Długiem, która bierze udział w projekcie „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”, zamontowane zostały kanapy i ławki wypoczynkowe.
 
 
czytaj dalej

ZAKUP SPRZĘTU W RAMACH ZWIĘKSZONEJ DOTACJI

Dzięki zwiększonej dotacji na działania w obszarze architektonicznym możliwy był zakup sprzętu i urządzeń, które trafiły do szprotawskiej Jedynki. Wszystkie działania realizowane są w ramach projektu „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”, współfinansowanego ze środków unijnych. 
czytaj dalej

UMOWA ANEKSOWANA

29 maja 2023 r. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks do umowy powierzenia grantu na rzecz realizacji przedsięwzięcia w ramach projektu „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. Zmiany dotyczą zwiększenia dotacji na zakup sprzętu w obszarze architektonicznym.
 
czytaj dalej

PODSUMOWANIE PROJEKTU W SP1

Dobiega końca realizacja projektu podnoszenia jakości edukacji i włączenia dzieci ze specjalnymi potrzebami w życie społeczności szkolnej, dofinansowanego ze środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Trwają jeszcze prace związane z roliczeniem finansowym zadania.
czytaj dalej

PROJEKT DOSTĘPNEJ SZKOŁY DOBIEGA KOŃCA

W przedsięwzięciu wzięły udział Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie oraz Szkoła Podstawowa w Długiem, które wytypowane zostały na podstawie niezależnego audytu, przeprowadzonego przez Politechnikę Gdańską. Wdrożone zostały tam rozwiązania wynikające z potrzeb rosnącej liczby dzieci z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
czytaj dalej

POZYTYWNA DYDSCYPLINA W DOSTĘPNEJ SZKOLE

W dniach 30-31 marca br., w szprotawskiej Jedynce zorganizowany został kurs z zakresu Pozytywnej Dyscypliny. Szkolenie, które skierowane było do nauczycieli, uczniów i ich rodziców oraz opiekunów, było częścią unijnego projektu Dostępnej Szkoły.
czytaj dalej

SEMINARIUM DOBRYCH PRAKTYK DLA SZPROTAWSKIEJ EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ

Dyrektorzy oraz pedagodzy ze szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w zakresie kreowania przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” uczestniczyli w dwudniowym seminarium Dobrych Praktyk w Poznaniu.
czytaj dalej

WARSZTATY DLA RODZICÓW W DOSTĘPNEJ SZKOLE

24 stycznia br., w Szkole Podstawowej w Długiem zorganizowane zostały warsztaty dla rodziców klas I-III na temat pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkolenie przeprowadzone przez pedagoga oraz psychologa szkolnego jest częścią unijnego projektu Dostępnej Szkoły.
czytaj dalej
1 2 3 4 5

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON