Aktualności

Aktualności

Informacja o zakończeniu realizacji projektu

Zakończono realizację projektu pt. „Wsparcie służb ratownictwa technicznego i przeciwpożarowego na terenie gmin Bytom Odrzański,  Szprotawa, Sulęcin, Drezdenko, Kostrzyn nad Odrą, Nowe Miasteczko, Otyń, Szczaniec, Ośno Lubuskie, Santok i Witnica”, w ramach Osi priorytetowej 4 „Środowisko i kultura” Działanie 4.1. „Przeciwdziałanie katastrofom naturalnym i ich skutkom”.
 
 
czytaj dalej

SZPROTAWSKIE OCHOTNICZE STRAŻE POŻARNE Z NOWOCZESNYM SPRZĘTEM!

18 listopada br., przed szprotawskim ratuszem odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowych wozów strażackich i sprzętu ratowniczo- gaśniczego gminnym jednostkom ochotniczych straży pożarnych,  z honorowym udziałem Premiera Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
czytaj dalej

LEKKA FLOTA STRAŻACKA PRZEKAZANA DO WITKOWA I DZIKOWIC

27 września br. przekazane zostały dwa lekkie samochody ratowniczo- gaśnicze wraz z wyposażeniem dla OSP w Witkowie i Dzikowicach. Tym samym dobiegł końca unijny partnerski projekt, dzięki któremu znacząco wzmocniliśmy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i przeciwpożarowe w naszej gminie.
czytaj dalej

OSP SIECIEBORZYCE Z NOWYM WOZEM

26 września br. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Siecieborzycach otrzymała nowy wóz ratowniczo- gaśniczy, który zakupiony został w ramach 15-milionowego partnerskiego projektu z unijnym dofinansowaniem. Dodatkowym jego wyposażeniem jest nowoczesny system gaszenia pianą sprężoną CAFS.
czytaj dalej

WZMACNIAMY BEZPIECZEŃSTWO!!!

12 maja br. firma Mototruck zgodnie z umową dostarczyła dwa pierwsze samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP w Długiem i Borowinie. W odbiorze uczestniczyli radni, burmistrz, z-ca burmistrza oraz strażacy i pracownicy ratusza.
czytaj dalej

Wielkie zakupy dla gminnych OSP

Trwa realizacja unijnego projektu doposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych w wozy bojowe oraz sprzęt przeciwpowodziowy, które będą zabezpieczały szprotawian w razie katastrof i klęsk żywiołowych. To ważne zadanie, dzięki któremu wzmacniamy potencjał obronny naszej gminy.
czytaj dalej

Szprotawa coraz bezpieczniejsza

Nie ustajemy w działaniach na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia gminy przed skutkami kataklizmów. Zadaniem aktualnie montowanych elektronicznych syren, w ramach Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności, jest skrócenie czasu reakcji na potencjalne zagrożenia pojawiające się w naszym regionie.
czytaj dalej

Umowy na wyposażenie OSP podpisane

W grudniu br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowy na zakup drona z kamerą termowizyjną oraz sprzętu ratowniczo- gaśniczego. Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego gminne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych dysponować będą profesjonalnymi urządzeniami do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
czytaj dalej

Bezpieczna Szprotawa. Alarmowanie i ostrzeganie mieszkańców o zagrożeniach

12 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na dostawę i instalację Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności w ramach realizacji partnerskiego projektu  dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON