Kalendarium

29 czerwca

Aktualności

Aktualności

WZMACNIAMY BEZPIECZEŃSTWO!!!

12 maja br. firma Mototruck zgodnie z umową dostarczyła dwa pierwsze samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP w Długiem i Borowinie. W odbiorze uczestniczyli radni, burmistrz, z-ca burmistrza oraz strażacy i pracownicy ratusza.
czytaj dalej

Wielkie zakupy dla gminnych OSP

Trwa realizacja unijnego projektu doposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych w wozy bojowe oraz sprzęt przeciwpowodziowy, które będą zabezpieczały szprotawian w razie katastrof i klęsk żywiołowych. To ważne zadanie, dzięki któremu wzmacniamy potencjał obronny naszej gminy.
czytaj dalej

Szprotawa coraz bezpieczniejsza

Nie ustajemy w działaniach na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia gminy przed skutkami kataklizmów. Zadaniem aktualnie montowanych elektronicznych syren, w ramach Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności, jest skrócenie czasu reakcji na potencjalne zagrożenia pojawiające się w naszym regionie.
czytaj dalej

Umowy na wyposażenie OSP podpisane

W grudniu br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowy na zakup drona z kamerą termowizyjną oraz sprzętu ratowniczo- gaśniczego. Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego gminne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych dysponować będą profesjonalnymi urządzeniami do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
czytaj dalej

Bezpieczna Szprotawa. Alarmowanie i ostrzeganie mieszkańców o zagrożeniach

12 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na dostawę i instalację Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności w ramach realizacji partnerskiego projektu  dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 
czytaj dalej

Podpisanie umów na dostawy wozów strażackich

15 września br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowy na dostawy samochodów strażackich w ramach 15-milionowego partnerskiego projektu wsparcia służb ratownictwa technicznego i przeciwpożarowego na terenie lubuskich gmin. 
czytaj dalej

Strażacy otrzymają nowoczesny sprzęt

4 wozy ratowniczo- gaśnicze, 2 pilarki ratownicze, sprzęt i wyposażenie przeciwpowodziowe oraz dron z kamerą termowizyjną już wkrótce trafią do szprotawskich ochotniczych jednostek straży pożarnej w ramach piętnastomilionowego projektu, w którym Szprotawa jest partnerem. Dodatkowo gmina objęta zostanie Zintegrowanym Systemem Alarmowania i Ochrony Ludności.
czytaj dalej

Z najlepszymi życzeniami i ogromnym prezentem dla strażaków ochotników

Rusza piętnastomilionowy projekt, w którym Szprotawa jako partner otrzyma 4 wozy ratowniczo- gaśnicze oraz sprzęt przeciwpowodziowy, które będą zabezpieczały gminę w razie klęsk żywiołowych.  Pod koniec marca br. lider projektu - Bytom Odrzański - podpisał aneks do umowy o dofinansowanie, uwzględniający m.in. rozszerzony zakres zadania, rozpoczynając tym samym jego realizację.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON