Kalendarium

24 września 1931: Urodził się Hieronim Szczegóła, polski historyk i nauczyciel akademicki związany ze Szprotawą

Aktualności

Aktualności

CORAZ BLIŻEJ OTWARCIA VELO SPROTAVIA

Już wkrótce miłośnicy wycieczek rowerowych będą mogli przemierzyć trasę Szprotawa – Stypułów nową ścieżką rowerową, która będzie wiodła przez atrakcyjne przyrodniczo i historycznie tereny. Aż 16- kilometrowy odcinek, w Stypułowie połączy się ze znaną i lubianą trasą „Kolej Na Rower” wokół Nowej Soli i dalej będzie można wyruszyć na Zieloną Górę.
czytaj dalej

SZPROTAWA DOBRZE KORZYSTA Z UNIJNYCH ŚRODKÓW!

13 czerwca br. burmistrz Mirosław Gąsik podczas wizyty przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego – Członka Zarządu Marcina Jabłońskiego oraz Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Marka Kamińskiego – zaprezentował postępy prac przy inwestycjach współfinansowanych ze środków unijnych w ramach RPO - Lubuskie 2020.
czytaj dalej

POWSTAJE UROKLIWA TRASA ROWEROWA VELO SPROTAVIA

Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej relacji Szprotawa-Kartowice-Witków-Siecieborzyce-Stypułów. 16- kilometrowa trasa to wielki krok w kierunku zielonej gospodarki i rozwoju ruchu turystycznego w naszej gminie!
czytaj dalej

UMOWA ZOSTAŁA ANEKSOWANA

31 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał aneks do umowy o dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury rowerowej na terenie województwa lubuskiego w Gminie Szprotawa - VELO SPROTAVIA”. Zmiany dotyczą zwiększenia kwoty dotacji, rozszerzenia zakresu rzeczowego oraz wydłużenia terminu realizacji projektu.
czytaj dalej

RUSZYŁY PRACE PRZY BUDOWIE VELO SPROTAVIA

Przystąpiono do realizacji prac budowlanych w ramach inwestycji współfinansowanej z unijnych środków. 7 milionowe wsparcie pozwoli na wykonanie blisko 16 kilometrowej ścieżki rowerowej relacji Szprotawa-Kartowice-Witków-Siecieborzyce-Stypułów, która ucieszy zarówno miłośników sportów rowerowych, jak i zwolenników niskoemisyjnego transportu.
czytaj dalej

PRACE NAD VELO SPROTAVIA TRWAJĄ

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej budowy 16-kilometrowej trasy rowerowej relacji Szprotawa - Stypułów. Wyczekiwana przez miłośników jednośladów inwestycja powstanie dzięki 7-milionowemu, unijnemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. 
czytaj dalej

POSTĘP PRAC PRZY VELO SPROTAVIA

29 listopada br. odbyła się pierwsza Rada Budowy, na której omówiono przebieg trasy ścieżki rowerowej Velo Sprotavia i koncepcję rozwiązań technicznych.
 
czytaj dalej

BUDUJEMY ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ VELO SPROTAVIA

Już wkrótce ruszamy z budową 16-kilometrowej trasy rowerowej relacji Szprotawa-Kartowice-Witków-Siecieborzyce–Stypułów. Burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na realizację prac projektowych i robót budowlanych z firmą Tandem Sp. z o.o. z Żagania.
czytaj dalej

VELO SPROTAVIA – 16 KM TRASA ROWEROWA JUŻ WKRÓTCE

Już wkrótce ziszczą się marzenia miłośników jednośladów. Szprotawa otrzymała blisko 7 MILIONÓW zł dofinansowania na realizację wielkiego i ambitnego projektu budowy trasy rowerowej relacji Szprotawa-Kartowice-Witków-Siecieborzyce–Stypułów, która połączy systemy tras lubuskich z dolnośląskimi.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON