Aktualności

Będzie rondo i skrzyżowanie zamiast prowizorki. Umowa podpisana dzięki wsparciu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Szykują się ogromne zmiany w newralgicznym systemie komunikacyjnym Szprotawy. Już wkrótce ruszy przebudowa ulic Bronka Kozaka i Chodkiewicza. 20 kwietnia br. podpisana została umowa na budowę ronda przy Placu Komuny Paryskiej oraz skrzyżowania ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia i I Armii.
Rusza drugi etap największej inwestycji drogowej Szprotawy, obejmujący rozbudowę skrzyżowania ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia, I Armii oraz rozbudowę ronda przy zbiegu ulic Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Młynarskiej. Zastosowane zostaną rozwiązania, które w znaczny sposób ułatwią bezpieczne i bezkolizyjne poruszanie się po mieście. Koncepcja prac do pobrania.
 
Burmistrz podpisując umowę podkreślił, że bezpieczne i przepustowe ronda oraz skrzyżowania są w mieście niezbędne. - Sprawna komunikacja warunkuje rozwój gospodarczy. Już wielokrotnie miałem okazję potwierdzić tę prawdę w rozmowach z potencjalnymi inwestorami, dla których infrastruktura drogowa ma kluczowe znaczenie i determinuje wybór konkretnej lokalizacji inwestycyjnej. Stąd, w pierwszej kolejności postawiłem na usprawnienie szeroko rozumianej łączności drogowej. Oczywiście w miarę posiadanych środków finansowych realizowane są również inne zadania, niezbędne do podnoszenia jakości życia w mieście. Jednak inwestycje w infrastrukturę drogową w całej gminie to mój i koalicyjnych radnych priorytet. Na tych przedsięwzięciach zależy również mieszkańcom, którzy najwięcej uwag kierują w sprawie fatalnego stanu dróg. Rozpoczęte właśnie inwestycje kompleksowo rozwiążą problem bezpiecznego poruszania się przez skrzyżowanie ulic Głogowskiej, B. Kozaka, Targowej, Odrodzenia, I Armii. Znikną również kłopoty z nieustannie niszczącą się nawierzchnią ronda, której doraźne i kosztowne naprawy nie przynoszą trwałego efektu. Rondo zostanie również powiększone, co ułatwi poruszanie się pojazdów gabarytowych. Mogę śmiało stwierdzić, że realizowane inwestycje powoli zmieniają oblicze Szprotawy, systematycznie podnosząc jej pozycję do (mocno wierzę w to!) rangi miasta z przyszłością. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w projekt 21 milionowego dofinansowania modernizacji głównych szlaków komunikacyjnych Szprotawy, w tym pracownikom Biura Pozyskiwania i Rozliczania Środków Pozabudżetowych. Dziękuję również Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi za przychylność okazaną naszej gminie.
 
Przy podpisaniu umowy z przedstawicielem Przedsiębiorstwa Drogowego BUD-DRÓG Sp. z o.o. z Podbrzezia Dolnego obecni byli również Zastępczyni Burmistrza Dorota Grzeszczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Stambulski oraz radny RM Roman Pakuła. Zgodnie z harmonogramem prac do końca bieżącego roku wykonana zostanie dokumentacja projektowa. Termin zakończenia robót budowlanych to grudzień przyszłego roku. Wartość II etapu zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 103573F w Szprotawie” oszacowana została na kwotę 4,34 mln zł brutto, z czego blisko 50% dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Umowa rondo

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON