#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Pierwsze treningi na nowym boisku

Uczniowie z Wiechlic mogą już cieszyć się z nowego boiska sportowego. 22 września br. wyremontowany i zmodernizowany obiekt oddany został do użytku.
 
Boiska sportowe przy gminnych szkołach podstawowych już od lat wymagały remontu. Dlatego, jak tylko pojawiła się możliwość otrzymania dofinansowania do ich modernizacji, burmistrz Mirosław Gąsik wraz ze swoją ekipą pracowników złożył stosowne wnioski na remont obiektów w Szprotawie i Wiechlicach.
 
- Nic tak nie cieszy, jak widok gimnastykujących się, czy biegających za piłką, rozradowanych dzieci – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest zapewnienie odpowiednich warunków dla rozwoju ich pasji i aktywności fizycznej. Tym bardziej satysfakcjonujące jest, że przed planowanym terminem, oddane zostało do użytku boisko sportowe przy szkole w Wiechlicach. W ramach wykonanych robót uszkodzoną nawierzchnię boiska uzupełniono nową podbudową. Na całej powierzchni ułożono syntetyczną trawę. Zamontowane zostały piłkochwyty oraz kompletne wyposażenie boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki i skoczni w dal. Uczniowie oraz nauczyciele wf są zgodni, że cel jakim była poprawa stanu technicznego oraz warunków realizacji zajęć wychowania fizycznego, został osiągnięty. W tym miejscu bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w kontynuację tego zadania, na które w zeszłym roku pozyskaliśmy dofinansowanie.
 
Inwestycja, współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Sportowej Polski - programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019” oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, realizowana była przez firmę Solid Stet Sp. z o.o. ze Szczecina.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON