Kalendarium

25 czerwca 1682: Szprotawski klasztor nabywa wieś Kartowice

Aktualności

RUSZAMY Z WIELKĄ INWESTYCJĄ W LESZNIE GÓRNYM

Wkrótce ruszają prace związane z budową sali sportowej oraz termomodernizacją budynku szkolnego w Lesznie Górnym. 16 czerwca br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowy na wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych z wykonawcami obu zadań.
 
Budową sali sportowej, w formule zaprojektuj i wybuduj, zajmie się Firma Wielobranżowa Radoceh Radosław Chudziak ze Śliwnika. Natomiast termomodernizację budynku szkoły wraz z adaptacją pomieszczeń na oddział przedszkolny wykona firma Usługi Remontowo Budowlane Paweł Ostaszewski ze Szprotawy.
 
- Na realizację projektu otrzymaliśmy 4,9 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Lokalnych – przypomina burmistrz Mirosław Gasik. - Oznacza to, że przedsięwzięcie oszacowane na łączną kwotę 5 mln zł, wykonane zostanie z wkładem gminy na poziomie jedynie 100 tys. zł. Cieszy mnie, że w taki sposób możemy unowocześniać szprotawską infrastrukturę oświatową, z której na terenach wiejskich, tak naprawdę korzystają wszyscy mieszkańcy. Nową salę sportową z pewnością odwiedzać będą miłośnicy gier zespołowych w każdym wieku.
 
Podpisane z Wykonawcami prac umowy symbolicznie złożyłem na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Małgorzaty Urbaniak podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Po ceremonii miałem okazję zwiedzić niedawno powstały szkolny ogród sensoryczny. Jak podkreśla Pani Dyrektor, jest to miejsce niezwykłe, ponieważ powstało dzięki pracy własnej całej społeczności szkolnej. Materiały dostarczone zostały przez sponsorów. Natomiast znajdujące się tam obiekty i urządzenia wykonał woźny Pan Dariusz Malinowski.
 
Szczególne podziękowania należą się Sołtysowi Panu Markowi Łukaszce oraz Radnej RM Pani Halinie Sawa za wyjątkowe zaangażowanie w ten projekt.
 
Dumny jestem, że tą szerokozakresową inwestycję termomodernizacji budynku i budowy sali sportowej realizujemy dla tak aktywnej społeczności lokalnej. Razem i w zgodnym działaniu możemy przysłowiowe góry przenosić!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON