Aktualności

DZIEJE SIĘ W LESZNIE GÓRNYM! Szkoła przywdziewa nową szatę, ruszyła budowa sali sportowej

Trwają prace przy unowocześnianiu bazy oświatowej w Lesznie Górnym. W ostatnich tygodniach wykonano najbardziej widoczną część związaną z dociepleniem i zmianą kolorystyki elewacji budynku szkolnego. Ruszyła też budowa sali sportowej.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tych jakże ważnych dla społeczności lokalnej przedsięwzięć. Szczególne wyrazy uznania za nieustanne zabieganie o inwestycje dla miejscowości należą się radnym RM Pani Halinie Sawa oraz Panu Władysławowi Sobczakowi, a także Dyrektorce szkoły Pani Małgorzacie Urbaniak.  
 
Leszno Górne przechodzi rewolucję w porządkowaniu przestrzeni publicznej poprzez realizację inwestycji, które są spełnieniem blisko 30- letnich marzeń mieszkańców tej miejscowości.
 
Efekty prac termomodernizacyjnych widoczne są już w postaci radosnej, kolorowej elewacji, która zastąpiła szary i mocno zniszczony tynk. Całość dopełnia nowa stolarka okienna i drzwiowa. Wykonane zostały też prace, które choć nie są widoczne gołym okiem, z pewnością wpłyną na obniżenie kosztów eksploatacyjnych placówki. To choćby zamontowana nowoczesna instalacja C.O.  wraz z systemem sterowania radiowego, nowe pompy ciepła, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i klimatyzacją, nowa instalacja oświetleniowa, fotowoltaiczna, a także system zarządzania energią.
 
Trwają również prace przy adaptacji pomieszczeń budynku bocznego na oddział przedszkolny. Obiekt zyskał już nową stolarkę drzwiową i okienną. Wymieniony został dach. Trwają prace modernizacyjne wewnątrz budynku.
 
Ostatnią częścią tego wielkiego projektu jest budowa sali sportowej, z której będą mogli korzystać wielbiciele gier zespołowych w każdym wieku.
 
Wspomnieć należy również o dodatkowych przedsięwzięciach aktualnie prowadzonych w Lesznie Górnym. Pierwszym z nich jest termomodernizacja budynku OSP, który dzięki przeprowadzonym już unowocześnieniom jest ekologiczny i tani w eksploatacji, a dodatkowo cieszy oko nową i estetyczną elewacją.
 
Rusza również duża inwestycja, dzięki której mieszkańcy zyskają nowoczesną infrastrukturę drogową w obrębie ulic Szkolnej, Nowej i Zielonej. Obok nowych nawierzchni pojawią się przebudowane skrzyżowania i chodniki z nowoczesnym systemem oświetlenia.
 
Projekt pn.  „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wraz z budową sali sportowej i adaptacją pomieszczeń na oddział przedszkolny” współfinansowany jest  z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4,9 mln zł. Całe przedsięwzięcie oszacowane zostało na kwotę 5 milionów zł, co oznacza, że wkład gminy wyniesie jedyne 100 tys. zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: DZIEJE SIĘ W LESZNIE GÓRNYM!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON