Wyspa skarbów

WYSPA SKARBÓW CZEKA NA MAŁYCH ODKRYWCÓW

Zakończyły się prace związane z budową Wyspy Skarbów na „wyspie młyńskiej” w Szprotawie. Na realizację tego zadania gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 75 tys. zł ze środków Województwa Lubuskiego w ramach Programu Inwestycyjnego „Lubuska Baza Turystyczna”.
 
Budowa strefy rekreacji „Wyspa Skarbów” jest nawiązaniem zarówno do tradycji wodniackich związanych z rzekami Bóbr i Szprotawa, jak również tradycji historycznych, kiedy to miejsce pełniło funkcję faktycznej wyspy młyńskiej, oblewanej wodami Bobru.
 
W ramach wykonanych do końca 2022 roku prac zagospodarowane zostało 240 m2 jako strefa zabaw i wypoczynku, powstała alejka spacerowa o powierzchni 360 m2,  wybudowany został również parking zajmujący 163 m2.  Teren 3.360 m2 obsadzono roślinnością. Całkowita wartość projektu wyniosła 255.669,61 zł.
 
Zrealizowane przedsięwzięcie pozwoliło na zagospodarowanie i urozmaicenie mało efektownego miejsca jakim była dotychczas wyspa młyńska. Teren, który cechuje się dużym nasłonecznieniem i walorami plażowymi, oferuje teraz wachlarz możliwości w zakresie rekreacji i wypoczynku, uatrakcyjniając linię brzegową rzeki. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli aktywnie spędzać tam czas wolny, spacerując alejką, otoczoną zielenią bądź korzystać ze strefy zabaw i wypoczynku. Dzięki zamontowanemu oświetleniu możliwe będą również długie spacery w ciepłe, letnie wieczory.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON