Logo: Szprotawa

Aktualności

Kolejna firma inwestuje w naszej gminie!

30 mln zł zainwestuje w Lesznie Górnym producent skór. W gminie mają szanse odrodzić się tradycje garbarskie, bowiem w zmodernizowanej fabryce pracę znajdzie 50 osób, a właściciele firmy stawiają na jej dynamiczny rozwój.
W marcu br. niemiecka firma Heinen Lederfabrik odkupiła zakład garbarski od dotychczasowego właściciela spółki Räuchle. Heinen Lederfabrik to firma szczycąca się blisko 130 letnią historią i tradycją w garbowaniu skór. Swoją główną siedzibę ma w Niemczech. Pod koniec ubiegłego roku właściciel firmy rozpoczął rozmowy z burmistrzem Mirosławem Gąsikiem dotyczące możliwości otrzymania pomocy regionalnej na jej rozwój, na terenie Gminy Szprotawa. Wspólnie z instytucjami wspierającymi zagranicznych inwestorów – Kostrzyńsko- Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu – określono możliwe źródła wsparcia publicznego.
 
Firma Heinen Lederfabrik planuje zainwestować w rozwój zakładu w Lesznie Górnym około 30 mln zł.  W ramach inwestycji zakład zostanie zmodernizowany oraz wzbogacony o najnowocześniejszy park maszynowy i innowacyjne rozwiązania technologiczne i ekologiczne. Aktualnie w fabryce pracuje 20 osób, do końca tego roku zatrudnionych zostanie kolejnych 30 pracowników. Prowadzone są również rozmowy z kooperantami Heinen Lederfabrik, w sprawie ulokowania ich zakładów przy garbarni.
 
- Dumny jestem, że kolejny inwestor chce zainwestować swój kapitał i rozszerzać działalność właśnie w naszej gminie – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. Po uruchomieniu pełnej mocy produkcyjnej nowych zakładów Nord Systemy Napędowe, Wiązar System, Valuepack czy Heinen Lederfabrik pracę w nich znajdzie blisko 400 osób. Co jest najistotniejsze – podkreśla burmistrz – nowe miejsca pracy oznaczają coraz lepsze warunki zatrudniania i wynagradzania pracowników. Dokładamy również starań, aby w gminie panował  dobry klimat dla nowych inwestorów, a także przedsiębiorców, którzy już związali się z ziemią szprotawską. To właśnie oni są naszymi lokalnymi ambasadorami rozwoju. Jak wskazują eksperci, od ich rekomendacji w dużej mierze zależy dalszy rozwój gospodarczy Szprotawy i napływ następnych inwestycji.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa