Logo: Szprotawa

Aktualności

NASZE SZPROTAWSKIE WIĄZARY

Trwa boom na szprotawskim rynku pracy. Z drugim etapem rekrutacji na stanowiska produkcyjne rusza spółka Wiązar System, którą w tym tygodniu odwiedził burmistrz Mirosław Gąsik.
Spotkanie w siedzibie firmy miało charakter roboczy. Burmistrz wraz z szefem zakładu rozmawiali o możliwych formach wzajemnej współpracy. Burmistrz podzielił się swoimi planami oraz wizją rozwoju gospodarczego gminy. Określono płaszczyzny wzajemnego wsparcia. Rozmawiano również o wspólnym dużym projekcie dla Szprotawy, szczegóły jesienią.
 
W zakładzie trwa rozruch linii produkcyjnej, na której wytwarzane i montowane są wiązary dachowe oraz prefabrykowane ściany szkieletowe wraz z oknami, wykorzystywane do budowy domów drewnianych. Zastosowana w zakładzie technologia pozwala na wyprodukowanie ok. 120 gotowych domów w cyklu rocznym. Finalne produkty charakteryzują się wysoką trwałością, są energooszczędne i ekologiczne.
 
W budowę zakładu oraz zakup linii technologicznej, maszyn oraz oprogramowania IT spółka zainwestowała blisko 7 mln zł. Wyposażenie zakładu w najnowocześniejszy park maszynowy możliwe było również dzięki otrzymanemu unijnemu dofinansowaniu w ramach programu Inteligentny Rozwój. 
 
Wiązar System, rodzima firma z polskim kapitałem, dba o nieustanny rozwój. Prowadzone są tam prace badawczo-rozwojowe, zmierzające do ciągłego ulepszania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych. Świadczą o tym nagrody otrzymywane na wielu międzynarodowych targach w dziedzinie innowacyjności.
 
W lipcu rusza rekrutacja na stanowiska produkcyjne. W najbliższym czasie firma chce stworzyć 30 nowych miejsc pracy. Docelowo w zakładzie pracę znajdzie ok. 100 osób.
 
Kacper Lindmajer dyrektor zachodniego oddziału Wiązar System zaprasza do przesyłania podań o pracę na e-mail. Możliwy jest też kontakt telefoniczny pod nr 530 305 183.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa